fbpx Skip to main content

Zachwycające safari, które dostarcza niezapomnianych wrażeń możemy przeżyć między innymi wybierając się w podróż do Afryki Wschodniej. Safari w Kenii i Tanzanii to dzikie zwierzęta żyjące na własnych zasadach w zgodzie z naturą,  a także odważnie kwitnąca przyroda. (SPRAWDŹ: Jakie zwierzęta zobaczysz podczas safari w Kenii i Tanzani?). Wszystko to sprawia, że wszelkie wyobrażenia i pragnienia doświadczenia natury urzeczywistniają się w mgnieniu oka. Kenia, czyli państwo położone nad Oceanem Indyjskim posiada masę parków narodowych między innymi: Tsavo, Masai Mara czy Mount Kenia, które są domem dla szeregu dzikich gatunków zwierząt.Park narodowy Tarangire Tanzania - Szpilki w plecaku

Dlaczego warto poznać dziką Afrykę?

Safari w Kenii i Tanzanii to jedna z niewielu okazji,  aby zobaczyć rozpościerający się na horyzoncie step, czy aby spędzić trochę czasu obserwując naturalne środowisko mieszkańców sawanny. Kenia posiada również niewielkie pasma gór, które tak jak Mount Elgon, czy Mount Kenia niejednokrotnie mierzą ponad 4 000m. n.p.m.. Pomimo, iż to państwo znajduje się na najgorętszym kontynencie, w rejonach górskich zalega śnieg, a temperatura spada poniżej zera stopni Celsjusza.Serengeti - Tanzania - Szpilki w plecaku


SPRAWDŹ: Safari balonem w Afryce! jak wygląda podniebna przygoda?


Dołącz do mojego safari, w trakcie wielkiej migracji – to będzie

TWOJA PODRÓŻ ŻYCIA


Kiedy wybrać się na safari w Kenii i Tanzani?

Wybierając się na safari w Kenii i Tanzanii musimy pamiętać, że występują tam różne pory. I tak na przykład okres letni w Afryce Wschodniej trwa mniej więcej od grudnia do marca. Charakteryzuje się on umiarkowaną temperaturą, więc jest to dobry czas na wizytę w jednym z parków narodowych i zaplanowanie safari w Kenii i Tanzanii.
Z kolei w  grudniu i marcu możemy spodziewać się sporych opadów deszczu. Dla tych, których nie zniechęcają przemoczone ubrania i lekkie ubrudzenie błotem, ta pora jest bardzo atrakcyjna na safari w Kenii i Tanzanii.

Wielka Dolina Ryftowa i jej jeziora znajdujące się na terenie Kenii w czasie rozkwitu bujnej roślinności przyciąga uwagę wielkim nagromadzeniem się wszystkich gatunków ptaków. Wtedy też zimna bryza fantastycznie ochładza w upalne popołudnie.Ngorongoro - Tanzania - Szpilki w plecaku (2)


SPRAWDŹ: Najwspanialsze parki narodowe w Kenii!


Okres między grudniem a lutym jest idealnym czasem do zwiedzania safari w Kenii i Tanzanii, między innymi ze względu na całkiem optymalną i znośną temperaturę. Ponadto, nie jest to najbardziej oblegany termin przez turystów, co wiąże się z niższymi cenami i większą swobodą.

Najdogodniejszym terminem na odbycie safari w Kenii i Tanzanii byłby ostatnie dni maja i początek czerwca kiedy można trafić nawet na kilka dni słonecznych. Dla wielbicieli upałów i pełnego słońca w Kenii pora sucha przypada na okres pomiędzy lipcem a listopadem. Nie jest to najciekawszy czas dla poszukiwaczy wrażeń na safari w Kenii i Tanzanii, gdyż większość zwierząt gromadzi się głównie przy wodopojach, a roślinność jest sucha i uboga. Ten okres jest wybierany głównie przez turystów planujących relaks i wypoczynek w otoczeniu morza. Tanzania to państwo, które bezpośrednio graniczy z Kenią. Posiada również szczególne pory i okresy, w których wrażenia z safari w Tanzanii będą spektakularne.


SPRAWDŹ: Najwspanialszy teatr w świecie zwierząt – wielka migracja!


Dołącz do mojego safari, w trakcie wielkiej migracji


AFRYKAŃSKIE DODATKI TURBANY ZEBRAParki narodowe – to musisz zobaczyć na safari w Kenii i Tanzanii

Parki narodowe położone na terenie Tanzanii to między innymi Park Narodowy Serengeti, Krater Ngorongoro, Park Narodowy Lake Manyara i Tarangire (przeczytaj osobny tekst TUTAJ).  Właśnie na terenie Parku Narodowego Serengeti dwa razy w roku odbywa się Wielka Migracja.jezioro Naivasha crescent

Najciekawszy czas na wybranie się na safari w Kenii i Tanzanii to termin od stycznia do marca. Dlaczego? Ponieważ możemy wtedy zaobserwować miliony dzikich zwierząt przemierzających kilometry równin, próbujących zdobyć wodę i pożywienie. Warto również w tym okresie zaplanować zwiedzanie Krateru Ngorongoro, który zasiedlają dzikie stada zebr, czy gdu. Safari w Kenii i Tanzanii w tym czasie może być również jedyną okazją, aby doświadczyć obecności na tak małej powierzchni Wielkiej Piątki Afryki; lwa, słonia, nosorożca, bawoła i lamparta.

SONY DSC


Dołącz do mojego safari, w trakcie wielkiej migracji


Zapisz się do NEWSLETTERA. Jesteś tutaj nieprzypadkowo! Myślę, że możesz znaleźć tutaj jeszcze więcej ciekawych treści. Dla subskrybentów przewidziałam unikatowe materiały 🙂

Szpilki w plecaku

Author Szpilki w plecaku

More posts by Szpilki w plecaku

Leave a Reply