Jedźmy gdzieś!

Od dawna dostaję liczne wiadomości od swoich czytelników z pytaniami: "W jaki sposób można się z Tobą zabrać w świat? Czy podróżujesz sama? Chcę z Tobą zobaczyć AFRYKĘ! Gdzie? Kiedy lecisz?" .
Wychodzę zatem na przeciw!

Teraz dostajecie możliwość dołączenia do wspólnej przygody!

Wyjątkowa podróż!

SPRAWDZONE trasy, których nie znajdziesz nigdzie indziej!

Jak pewnie wiesz, zawodowo zajmuję się podróżami (od 2010r. posiadam licencję pilota) i najbardziej upodobałam sobie Afrykę. Część krajów odwiedziłam nawet kilkadziesiąt razy! Jeżdżę także sama, szukając niezwykłych ludzi, wyjątkowych smaków a przede wszystkim niezwykłej przyrody!
Wybierając trasę skupiałam się ta tych miejscach, o które najczęściej pytacie, najczęściej zadziwiają i zaskakują, zapierają dech i zapiszą się w pamięci na zawsze!

Pakuj plecak!

To gdzie jedziemy?

Chciałabym podzielić się z Wami tym co uważam za najbardziej niezwykłe w Etiopii i Izraelu! Chcę pokazać miejsca znane do tej pory tylko ze zdjęć czy filmów, często niepopularne turystycznie, poznasz fascynujących ludzi odmiennych od nas, pomogę spełnić marzenia o niezwykłej przygodzie w kameralnym gronie.

WYBIERZ SWOJĄ PODRÓŻ:

Termin: do ustalenia

Izrael z plecakiem przez pustynie i oazy!

Jedziemy tylko w cztery osoby! Zapytaj trzech swoich ziomków lub zapisz się do mnie na listę! To będzie podróż szlakiem niekonwencjonalnym-niepielgrzymkowym. Będzie to półbackpackerska wyprawa! Naszym celem są pustkowia, spacery przez zaskakującą pustynię i oazę. Nie ominiemy miejsca, gdzie krzyżują się najważniejsze religie świata, czyli Jerozolima. „Zanurzymy się” w Morzu Martwym i Morzu Śródziemnym w Tel Avivie. W stolicy skosztujemy nocnego życia.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
Izrael wyprawa
taniec podskoki Masajów
Termin: 28.08-10.09.2021

Safari + przeżyj dzień i noc w wiosce Masajów

Kenia jest najlepszym miejscem, aby rozpocząć swoją przygodę z Afryką. Tutaj znajdziesz wszystko: safari, piękną przyrodę w postaci parków narodowych o różnym krajobrazie, gdzie podczas bezkrwawych łowów aparatem fotograficznym ustrzelisz wielką piątkę (lwa, słonia, nosorożca, bawoła oraz lamparta a także wiele innych zwierząt), to okazja zobaczenia najwspanialszego teatru w świecie zwierząt, czyli migracji setek tysięcy zwierząt przez rzekę Mara. Będziesz spać na glampingach na sawannie, spotkasz najsłynniejszy lud kontynentu, Masajów, u którego spędzisz noc w ich tradycyjnej chacie i żyjąc przez chwilę tak jak oni, wypoczniesz na plaży z białym piaskiem pijąc wodę kokosową z właśnie co zerwanego kokosa. Brzmi bajkowo? BO TO BĘDZIE BAJKA!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY
Etiopia: 2021

Lalibela, plemiona i Depresja Danakil

Czy wiesz, że Etiopia jest najbardziej różnorodnym etnicznie miejscem na Ziemi? Podczas podróży spotkamy ludzi od nas odmiennych, których codzienność i kultura zaskakuje. Wśród nich Mursi, których kobiety rozciągają swoje wargi czy Karo o najwspanialszych malowidłach na ciele. Będą plemienne bazary, wyglądające tak, jakbyśmy cofnęli się czasie o kilkanaście wieków. Pojedziemy także na pustynną przygodę w jedno z najgorętszych miejsc na świecie, zobaczymy kolorowy Dalol. Nocą wejdziemy na aktywny wulkan Erta Ale. Czeka nas nocleg pod gołym niebem! Pojedziemy także w najświętsze miejsce etiopskiego kościoła ortodoksyjnego - Lalibeli!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Zapraszam do wspólnej podróży! Wyjazd ze Szpilki w plecaku

14.10-31.10.2021
4.11-21.11.2021

Namibia

Poznaj Namibie na wskroś! Od południa z unikatowym Fish River Canyon po samą północ z wyjątkowym wodospadem Epupa na granicy z Angolą. Zobaczysz jedne z najwspanialszych wydm na świecie, jeśli masz odwagę skoczysz ze spadochronem lub polecisz balonem z niezwykłym śniadaniem w plenerze!

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

SYLWESTER W AFRYCE!

Deadvlei - Namibia - Szpilki w pleaku
Termin: : 29.12.2021 – 15.01.2022

RPA i Namibia

• Sylwester i Nowy Rok w Kapsztadzie - prawdopodobnie najpiękniej położonym mieście na świecie,
• winnice Stellenbosch,
• wjazd kolejką linową na sam czubek Góry Stołowej (1085 m. n.p.m.) - symbolun Kapsztadu,
• Przylądek Dobrej Nadziei i Chapmans Peak Drive,
• przejazd Trasą Ogrodów, tzw. Garden Route,
• piknik na jednej z dzikich plaż Robberg Nature Reserve,
• zapierające dech w piersiach krajobrazy pustyni Kalahari,
• Sossusvlei i Deadvlei, wyschnięte jeziora, otoczone przez olbrzymie, czerwone wydmy, które wznoszą się na wysokość do 400 metrów,
• Damaraland, baśniowa kraina światłocieni, wśród której czeka nas m.in. tropienie dzikich słoni, poszukiwanie rytów naskalnych San,
• wybrzeże szkieletów, surrealistyczne krajobrazy i legendarne „wrota do piekła”,
• spotkanie z Himba i Herero, rdzennymi mieszkańcami Kaoklandu,
• wodospady Epupa, położone na rzece Kunene, na granicy Namibii i Angoli,
• Park Narodowy Etosza, czyli z kamerą wśród dzikich zwierząt.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

ZGŁOSZENIA: WYPRAWY@SZPILKIWPLECAKU.PL
LUB PONIŻSZY FORMULARZ

    Zapisz się do NEWSLETTERA. Jesteś tutaj nieprzypadkowo! Myślę, że możesz znaleźć tutaj jeszcze więcej ciekawych treści. Dla subskrybentów przewidziałam unikatowe materiały 🙂