fbpx Skip to main content

O mnie

Na początku oknem na świat stał się szklany ekran. Jednak pasja poznawania świata kiełkowała we mnie, aż urosła do takich rozmiarów, że na miejscu usiedzieć nie umiałam. Mieszkałam i podróżowałam po Chinach, do których często wracam. Jednak najlepiej czuję się w Afryce Równikowej wśród prostych ludzi i dzikiej natury: między Pigmejami plemienia Batwa w Ugandzie, Masajami w Kenii, Beduinami na sudańskiej pustyni, na pustynnej wyprawie w najgorętszym miejscu na świecie, czyli Kotlinie Danakilskiej w Etiopii, na dramatycznie niebezpieczny raftingu na Białym Nilu, z szympansami na wyspie Ngamba w Ugandzie czy gorylami górskimi w Parku Wirunga w jego kongijskiej części. W swoich pracach zajmowałam się Koreą Północną, którą już nie raz odwiedziłam. Nie boję się wyzwań i łamania swoich granic wytrzymałości, co udowodniłam podczas realizacji programu telewizji POLSAT “Wyspa Przetrwania” (polski format amerykańskiego “Survivor”/ francuskiego “Kho Lanta”).

Nie da się ukryć, że Afryka jest moją największą podróżniczą miłością, dlatego postanowiłam stworzyć markę ZEBRA, która przybliży lokalne rękodzielnictwo i afrykańskie wzornictwo.

SZPILKI W PLECAKU. Skąd wzięła się ta nazwa? Moje życie od wielu lat bardziej bądź mniej poprzeplatane jest między samolotami w drodze do ciekawych miejsc na różnych krańcach naszego globu (stąd PLECAK) a pracą na planach zdjęciowych w charakterze modelki gdzie nie da się uniknąć moich ukochanych butów na wysokim obcasie (SZPILKI). Jest to zatem połączeniem tego, czym się na co dzień zajmuje i sprawia mi ogromną przyjemność! Czego mogłabym chcieć więcej!?

FOTOGRAFIA KOLEKCJONERSKA

Jestem również fotografką. Uwielbiam wyjątkowość, dlatego wybieram nieoczywiste kierunki podróży. Fascynują mnie pustkowia takie jak pustynie czy lodowce. Chociaż tak naprawdę pustkowia te nigdy nie są puste, wręcz przeciwnie. Dzieje się tam naprawdę dużo! Woda, wiatr, życie w skali mikro czy makro SĄ OBECNE w wydawałoby się martwej przestrzeni. Zachwycam się także ludźmi, ich urodą, innością. Zatrzymuję momenty z ich codzienności, często tak różnej od znanej nam z najbliższego otoczenia.

Swoimi fotografiami chcę Cię przenieść do miejsc, do których trafiają naprawdę nieliczni. Zdjęcia zatrzymują czas: panoramy czy spotkania w najdalszych zakątkach świata. Wchodząc w posiadanie mojego dzieła możesz być w grupie tych nielicznych mogącym przyjrzeć im się tak blisko i poczuć swoją obecność w innej przestrzeni – przestrzeni tego kadru.

 ZAPRASZAM DO KOMENTOWANIA TEKSTÓW I WSPÓŁPRACY