fbpx Skip to main content

Przykładowe tematy spotkań i warsztatów

Posiadając swoje znaczące grono odbiorców, nieodłącznym elementem komunikacji z nimi są spotkania, których przybywa. Mają one formę tematycznych spotkań autorskich w postaci power speach, prelekcji podróżniczych odbywających się na terenie całej Polski na festiwalach i klubokawiarniach. Samodzielne podróże, jak i te prowadzone przeze mnie w charakterze pilota wycieczek pozwoliły mi wyspecjalizować się w pewnych dziedzinach. Stąd coraz częściej zapraszana jestem na wywiady w roli eksperta.

Poniżej znajdziesz listę przykładowych tematów prezentacji oraz warsztatów, które mogę przygotować na Twój festiwal, firmowe spotkanie czy imprezy integracyjne.


OTRZYMAJ SPERSONALIZOWANĄ OFERTĘ


Trzy twarze Etiopii (1H)Prelekcje - Szpilki w plecaku Ewa Chojnowska Lesiak

Kiedy myślisz o Etiopii, co przychodzi Ci do głowy? Nicość? Pustynia? Dzieci z dużymi brzuszkami? To stereotyp!

Można się zaskoczyć, ile ma do zaoferowania:
– przebogata historia sięgającą jeszcze czasów biblijnej królowej Saby
– niezwykłe kościoły z początków naszej ery, których rytuał nabożeństwa zatrzymały się w średniowieczu i trwa niezmiennie do dnia dzisiejszego
– największa w Afryce różnorodność etniczna; żyjące na południu plemiona zdumiewają!
– To tutaj znajduje się największa na kontynencie afrykańskim depresja, obszar jest dziewiczy i do dnia dzisiejszego nie do końca zbadany.


 Autorski ranking miejsc na świecie (1h)

„Ewo, ty już chyba byłaś wszędzie! Gdzie ci się najbardziej podobało?” – takie pytanie Ewa Chojnowska słyszy najczęściej, dlatego postanowiła zebrać swoje podróżnicze doświadczenia i stworzyć autorski ranking „the best of”!

Ewa spróbuje odpowiedzieć na pytania, które zadaje się jej najczęściej: „Ewo, ty już chyba byłaś wszędzie! Gdzie ci się najbardziej podobało? Gdzie najlepiej pojechać?”
Trudno znaleźć jedną odpowiedz. Postanowiła zatem zebrać swoje podróżnicze doświadczenia i stworzyć autorski ranking „the best of”.

Swoją klasyfikacje podzieliła na kilka kategorii:
– najlepsze jedzenie
– wspomnienia z dzieciństwa
– tam, gdzie odpoczywa
– miejsce najbardziej uduchowione
– bajeczne krajobrazy
oraz inne…World Travel Show Travelmania - Szpilki w plecaku Ewa Chojnowska Lesiak


OTRZYMAJ SPERSONALIZOWANĄ OFERTĘ


Skąd brać hajsy na podróże? (40 min)

„Zabrakłoby rąk, by opisać ile dostaję wiadomości z zapytaniem: jak ja to robię, że tyle podróżuję i mam szansę odwiedzać niezwykłe kraje. Okazuje się, że można zarabiać na podróżach a podróżowanie może stać się najlepszym zawodem świata. Tylko czy jest dla każdego?”

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką bloga „Szpilki w plecaku” Ewą Chojnowską. Opowie o sposobach zarabia na podróżach, zdradzi swoje triki i metody odnalezienia się w zwariowanym świecie internetu.

Jak rozpoczęła się jej przygoda z blogiem
Dla kogo piszę, czyli jak wygląda moja grupa docelowa
Jak zarabiać na blogu i na podróżach


Gdzieś za rogiem czai się duch. Wśród szamanów Burkina Faso! (1h)

Są takie miejsca, gdzie pomimo kontaktów ze światem zewnętrznym wierzenia plemienne, animizm i spirytualizm, cały czas bardzo mocno są zakotwiczone w rdzennej ludności afrykańskiej. Takie jest Burkina Faso.

Zabiorę Cię do świata szamanów posiadających siły na nadprzyrodzone, którzy potrafią komunikować się z duchami przodków. Będziesz uczestniczyć w unikatowym festiwalu masek i szalonych tańców voodoo! Zrozumiesz, dlaczego domy Kassena są wymalowane od fundamentów aż po szczyt mozaikowymi malowidłami. Tam za każdym rogiem czai się duchspotkania i prezentacje - Szpilki w plecaku Ewa Chojnowska Lesiak


Podstawy fotografii mobilnej (i nie tylko) w trybie ekspresowym (40 min)

Najlepszy aparat to ten, który mamy pod ręką, a najczęściej jest nim telefon. Robimy tysiące zdjęć, ale czy zawsze jesteśmy z nich zadowoleni? Podczas prezentacji na przykładach dowiesz się podstaw fotografii: świetle, kompozycji, najczęstszych błędach w fotografii i jak ich unikać, jak z ilości przejść na jakość zdjęć bez znaczącej ingerencji programów do edycji zdjęć.

– Spotkanie możemy uzupełnić krótkim spacerem, podczas którego wdrożymy przedstawione zasady oraz pokazać funkcjonowanie darmowej aplikacji do edycji zdjęć Snapseed.


Warsztaty z wiązania turbanów

turbany w różnych kulturach, tradycjach
Afrykańskie turbany elementem codziennej stylizacji- warsztaty z wiązaniawarsztaty z wiązania turbanów - Szpilki w plecaku Ewa Chojnowska - Lesiak


OTRZYMAJ SPERSONALIZOWANĄ OFERTĘ


Ceremonia parzenia kawy po etiopsku na żywym ogniu połączona z opowieściami krajoznawczymceremonia kawy po Etiopsku - Ewa Chojnowska Lesiak - Szpilki w plecakuceremonia kawy po Etiopsku - Ewa Chojnowska Lesiak - Szpilki w plecaku


Jeśli masz pomysł na temat albo jakąś sugestię to DAJ ZNAĆ! Przygotuję coś absolutnie wyjątkowego!


ZAPYTAJ O WYCENĘ

evechojnowska@gmail.com