fbpx Skip to main content

Słońce, upał i niezapomniane widoki. Tym z pewnością kusi turystów Tanzania, wschodnioafrykańskie państwo powstałe z niegdysiejszych kolonii brytyjskich. Będąc w Tanzanii, obowiązkowym przystankiem na mapie, jest safari. To tam zobaczyć możemy z bliska całą Wielką Piątkę Afryki, czyli: słonia, nosorożca, lwa, bawoła i lamparta. Jakie rezerwaty przyrody warto odwiedzić w Tanzanii? Który Park Narodowy jest największy i co go wyróżnia?


SPRAWDŹ, JAKIE ZWIERZĘTA ZOBACZYSZ PODCZAS SAFARI?


Park Narodowy Tarangire – na każdą kieszeń

Jednym z popularniejszych Parków Narodowych Tanzanii jest Tarangire. Można tam spotkać wiele typowych, afrykańskich zwierząt, np. lwy i zebry. Najpopularniejszym zaś zwierzęciem z Wielkiej Piątki jest słoń. Będąc w Tarangire, nie sposób przeoczyć właśnie słonia. Dzieje się tam głównie dlatego, że park ten nie jest aż taki przestrzenny. Liczy sobie „jedynie” 2600 km2, co przy pięciokrotnie większym Serengeti, jest małą liczbą. Z pewnością jest to miejsce warte odwiedzenia, zwłaszcza przez turystów, którzy mają ograniczony budżet, ale i czas. Zwiedzenie całego Tarangire zajmuje zwykle kilka godzin. Oprócz typowych, afrykańskich zwierząt w Tarangire można spotkać także przechadzających się Masajów. Dodatkowo krajobraz jest naprawdę zróżnicowany, wiele tam zieleni, terenów piaszczystych, jest także i rzeka!Park Narodowy Tarangire - Tanzania - Szpilki w plecaku Park narodowy Tarangire Tanzania - Szpilki w plecakuPark Narodowy Tarangire - Tanzania - Szpilki w plecaku

Sprawdź w sklepie:

Dzika Afryka – Park Narodowy Seregenti

Park Narodowy Serengeti jest największych rezerwatem przyrody w Afryce. Ma ponad 14 tysięcy kilometrów i część jego stepów znajduje się już za granicą Tanzanii, czy w Kenii. Nieprzypadkowo zatem określa się go mianem bezkresnych równin. Park ten został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Unesco, nic dziwnego, skoro zachwyca swoim krajobrazem oraz niemalże bezkresną przestrzenią. W Parku Narodowym Serengeti spotkać można całą Wielką Piątkę Afryki. Ponadto po równinach przechadza się wiele antylop oraz zebr. Mówi się jednak, że „sercem Serengeti” są lwy. Szacuje się, że jest ich tak aż 3 tysiące! Chcąc wybrać się na wycieczkę w te rejony, warto skorzystać z opcji wynajęcia przewodnika, który świetnie przybliży nam życie zwierząt w ich naturalnym środowisku. Serengeti - Tanzania - Szpilki w plecakuSerengeri - Tanzania - Szpilki w plecaku Serengeti - Tanzania - Szpilki w plecakuSerengeti - Tanzania - Szpilki w plecakuSerengeti - Tanzania - Szpilki w plecaku

Lwy na drzewie w Parku Manyara

Kolejnym, chętnie odwiedzanym przez turystów, tanzańskim safari jest Park Narodowy Jeziora Manyara. Znajduje się on po zachodniej części jeziora i nieco różni od m.in. Serengeti, czy Tarangire. Park ten w dużej mierze pokryty jest bujną roślinnością, przywodzącą na myśl puszczę. Wybierając się w tę część Tanzanii, spotkamy tam pawiany, impale, czy zebry. Największą atrakcją Manyara są lwy. To właśnie w tym parku zwierzęta te można spotkać na drzewie! Lwy w Parku Narodowym Manyara uwielbiają wchodzić na wysokie drzewa, jest to dość rzadki widok, jednak niezwykle charakterystyczny właśnie dla tego Parku Narodowego. Wielu turystów decyduje się na zwiedzenie zachodniej części jeziora Manyara głównie z tego powodu.
AFRYKAŃSKIE DODATKI TURBANY ZEBRA

Ngorongoro i Maswa

Ngorongoro jest Parkiem Narodowym, znajdującym się na samym szczycie krateru o tej samej nazwie. Krater jest położony dosyć wysoko, gdyż 2236 m.n.p.m. Całkowity obszar Ngorongoro to 300 km2, czyli dosyć sporo. Można spotkać tam zwierzęta całej Wielkiej Piątki oraz lokalną ludność – plemiona zamieszkujące ten obszar od wielu lat. Na uwagę zasługuje także Rezerwat Maswa, który położony jest na wschód od jednego z największych Parków Narodowych Afryki, czyli Serengeti. Będąc w Serengeti, warto odwiedzić busz rezerwatu Maswa. Turyści mogą przechadzać się swobodnie po terenie i podziwiać dzikie okazy zwierząt. To tam spotkamy przede wszystkim lwa oraz lamparta! Krajobraz parku Maswa to głównie równiny, ale i zarośla! Nieodłącznym elementem rezerwatu Maswa są także rzeki i tereny podmokłe. Ngorongoro - Tanzania - Szpilki w plecaku (2)Ngorongoro - Tanzania - Szpilki w plecaku (2)Ngorongoro - Tanzania - Szpilki w plecaku (2)

Tanzania zachwyca turystów krajobrazem oraz możliwością spotkania dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. To właśnie z tego powodu tak wielu turystów decyduje się na przylot do tego zakątku świata i zwiedzenia najbardziej popularnych Parków Narodowych tej części Afryki.


Moje treści okazały się dla Ciebie pomocne, ciekawe? Kliknij i postaw mi wirtualną kawę. Dzięki temu wspierasz moją pracę na Szpilki w plecaku. Dziękuję!


SPRAWDŹ INNE TEKSTY DOTYCZĄCE TANZANII ORAZ SAFARI W AFRYCE


Zapisz się do NEWSLETTERA. Jesteś tutaj nieprzypadkowo! Myślę, że możesz znaleźć tutaj jeszcze więcej ciekawych treści. Dla subskrybentów przewidziałam unikatowe materiały 🙂

Sprawdź w sklepie:

Szpilki w plecaku

Author Szpilki w plecaku

More posts by Szpilki w plecaku

Join the discussion One Comment

Leave a Reply