Safari z glampingiem w Kenii oraz z noclegiem u Masajów i relaks nad Oceanem Indyjskim!

14 DNI

22.07-4.08.2020

14 450 PLN

MAX 6-12 OSÓB

Masai Mara - Nakuru - Naivasha - Amboseli - Taita Hills - Mombasa

Kenia jest najlepszym miejscem, aby rozpocząć swoją przygodę z Afryką. Tutaj znajdziesz wszystko: safari, piękną przyrodę w postaci parków narodowych o różnym krajobrazie, gdzie podczas bezkrwawych łowów aparatem fotograficznym ustrzelisz wielką piątkę (lwa, słonia, nosorożca, bawoła oraz lamparta a także wiele innych zwierząt- sprawdź jakie!), to okazja zobaczenia najwspanialszego teatru w świecie zwierząt, czyli migracji setek tysięcy zwierząt przez rzekę Mara. Będziesz spać na glampingach na sawannie, spotkasz najsłynniejszy lud kontynentu, Masajów, u którego spędzisz noc w ich tradycyjnej chacie i żyjąc przez chwilę tak jak oni, wypoczniesz na plaży z białym piaskiem pijąc wodę kokosową z właśnie co zerwanego kokosa. Brzmi bajkowo? BO TO BĘDZIE BAJKA!

Zgłoszenie:

POZNAJ MÓJ POBYT W WIOSCE MASAJÓW!

Dzień 1 – 22.07

Fruuu do Keni!

Dzień 2 – 23.07

O świcie powinniśmy wylądować w Nairobi. Zaraz po śniadaniu ruszamy w kierunku Parku Narodowego Jeziora Nakuru. Postój na zboczach Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Przyjazd do logdy na obiad. Popołudniu pierwsze safari. Ten PN of kilku lat jest uważany za najpiękniejszy na świecie przez Towarzystwo National Geographic. Kolacja i nocleg w lodgy w formie w pełni wyposażonego namiotu (glamping).

Dzień 3 – 24.07

Wczesnym rankiem wyjazd do najbardziej znanego na świecie Parku Narodowego Masai Mara. Podziwianie zmieniających się krajobrazów z górskiego równikowego po bezkres sawanny z pojedynczymi akacjami parasolowatymi i ostrokrzewami (Mara to znaczy centki). Przyjazd do logdy w okolicach obiadu. Po posiłku safari. Kolacja i nocleg.

flamingo hill kamp

Dzień 4 – 25.07

Jeśli będziecie zainteresowani możecie skorzystać z lotu balonem o wschodzie słońca. To jedno z najwspanialszych przeżyć w życiu! Zobaczycie moment wzniesienia balonu. Lot trwa ok 45 min. To jest czas wielkiej migracji (wpisanego do UNESCO!) czyli wędrówki antylop gnu, zebr, gazel pomiędzy Kenią a Tanzanią (wtedy wszystkie powinny być po stronie kenijskiej). Zwierzęta chodzą długimi wstęgami jeden za drugą. jest ich tak dużo, że gdy przy wyłączeniu palnika słychać tupot tysięcy kopyt. Po locie uroczyste bufetowe śniadanie na sawannie, czasem nawet miedzy zwierzętami, rozpoczynające się lampką szampana (koszt ok 450$ z wcześniejszą rezerwacją miejsca). O tym jak wygląda lot balonem w szczegółach przeczytasz na blogu – baloon safari!
A JEŚLI NIE TO:
Po śniadaniu w lodgy wyjazd na całodzienne safari. Poszukiwanie lwów, których podobno tutaj jest najwięcej. Spróbujemy dotrzeć do rzeki Mara. Może zobaczymy przedostające się na drugą stronę antylopy gnu i czekające na ucztę krokodyle (przeczytaj o wielkiej migracji na blogu). Obiad w plenerze w formie pikniku. Dalsze safari. Kolacja i nocleg w lodgy.

Dzień 5 – 26.07

Po śniadaniu wyjazd z hotelu. Safari do południa. Oprócz tego dnia zobaczymy się z chyba najbardziej znanym i wojowniczym ludem nie tylko Kenii ale i Afryki: Masajami! Spróbujemy uczestniczyć w ich życiu i poznać z bliska ich kulturę. Odbędą się warsztaty rękodzielnicze oraz… survivalowe! Nocleg w wiosce (zapewniony obiad i kolacja). Przeczytaj, jak to wyglądało ostatnim razem!

Dzień 6 – 27.07

Po wczesnym śniadaniu wyjazd nad Jezioro Naivasha. Wizyta w domu Adamsonów – twórców pierwszych miejsc, gdzie przygotowywano kotowatych w warunkach domowych do powrotu do natury. Ponadto Joy Adamson napisała kilka bardzo znanych ksiązek, m.in. Elza z afrykańskiego buszu. Kolacja w logdy. Po południu wodne safari na jeziorze Naivasha w poszukiwaniu ptaków, hipopotamów. Dopłyniemy na krótki spacer na krater wulkanu będący teraz wyspą Crescent: tutaj kręcono fragmenty filmu “Pożegnanie z Afryką”. Nocleg w lodgy.

taniec podskoki Masajów
lot nad sawanną

Dzień 7 – 28.07

Po śniadaniu przejazd  w stronę PN Amboseli. W Nairobi zatrzymujemy się z wizytą w domu Karen Blixen, autorki książki “Pożegnanie z Afryką”. Obiad zjemy w ogrodzie jej byłej posiadłości. Przed wieczorem dojedziemy do Amboseli. Nocleg i kolacja w glampingu.

Dzień 8 – 29.07

Po śniadaniu safari. Park znany jest między innymi z “czerwonych słoni”. Zwierzęta te chłodzą się kąpielami w czerwonym piasku  i skąd ten kolor ich ciała. Jeśli będziemy mieć szczęście, czyste niebo pozwoli nam zobaczyć najwyższy szczyt Afryki – Kilimanjaro – znajdujące się w sąsiedniej Tanzanii. Po obiedzie ruszymy do mniej znanego, szalenie urokliwego Taita Hills. Aby tam dotrzeć przekroczymy granice Tsavo. Oba obszary to typowa sawanna, gdzie rośnie niewiele drzew. Nocleg w Lodgy.

Dzień 9 – 30.07

Po śniadaniu w okolicach Taita Hills.  Skromne warunki otoczenia nie odstraszają zwierząt. Największe ich skupiska znajdują się przy wodopojach, które będą dla nas azymutami. Przejazd do Mombasy na zasłużony odpoczynek.

Taila hills

Dzień 10-12 – 31.07-2.08

Leżing, plażing, kokosing w basening:) po afrykańskim masażu na wertepach czas na prawdziwy odpoczynek.

Ci, co nudy nie znoszą mogą pojechać fakultatywnie na koralową wyspę Wasini na snorkling. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy delfiny a może nawet wieloryby i wielkie żółwie morskie. w południe czeka nas uczta w lagoonie z najlepszymi na świecie gotowanymi krabami (wg mnie i znanych mi osób, które próbowały te danie!). To może być cały dzień pełen atrakcji.

Dzień 13 – 3.08

Śniadanie. Po Południu jedziemy na lotnisko do Mambasy. Nocny lot z Nairobi do Polski.

Dzień 14 – 4.08

W godzinach popołudniowych lądujemy w Polsce

Mombasa Diani Beach Kenia

Termin: 22.07-4.08.2020

Koszt pakietu: 14 450 PLN

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie na glampingach, lodgach w stylu safari, w Mombasie hotel przy plaży
 • jeden nocleg w chacie masajskiej
 • transport na miejscu w autach z otwieranym dachem
 • transfer lotniskowy w Nairobi oraz w Mombasie (jeden dla całej grupy)
 • wejściówki do parków i rezerwatów
 • wiza
 • ubezpieczenie
 • butelka wody do picia każdego dnia
 • wyżywienie: podczas safari 3 posiłki dziennie, Mombasa – śniadanie oraz kolacje
 • warsztaty fotograficzne
 • lokalne warsztaty w wiosce Masajskiej (m.in. biżuteryjne, “przetrwania”)
 • 2 autorskie prezentacje podróżnicze
 • kilometry niezwykłych krajobrazów, dziesiątki przygód i spotkań z niezwykłymi ludźmi, głowa pełna wrażeń

Cena nie zawiera:

 • bilet Polska-Kenia-Polska (koszt to ok 2800 zł- pomożemy Ci załatwić)
 • bilet wewnętrzny Mombasa-Nairobi (pomożemy załatwić, jeśli potrzebujesz – koszt ok 100USD)
 • obyczajowych napiwków – 40USD (zbierane obligatoryjnie na miejscu)
 • napoje do posiłków
 • kosztu pamiątek, pralni, indywidualnych zachcianek
 • wyjazdy fakultatywne (lot balonem 450 USD, wyspa Wasini ze snoorkowaniem 120USD)

DOPŁATA DO POKOJU JEDNOOSOBOWEGO: 460USD

Jedziemy w bardzo kameralnym składnie! Jeśli nie masz z kim jechać – nie martw się! Podróżowanie to także poznawanie nowych ludzi, a włóczęgów-solistów jest cała masa. Znajdziemy Ci w ekipie dokwaterowanie.


Zgłoszenia i zapytania przyjmowane są mailowo pod adresem: wyprawy@szpilkiwplecaku.pl lub uzupełnij poniższy formularz zgłoszeniowy

Formularz zgłoszeniowy:

WAŻNE!

Wyjazd jest organizowany zgodnie z przepisami przez Biuro Podróży reprezentujące markę TRIPTAILORS.pl, wpisane do Rejestru Organizatorów Turystycznych pod numerem 1724 – to z nim podpiszecie umowę wyjazdu. TUTAJ możecie zapoznać się z pełną dokumentacją dotyczącą organizatora. Ja zaprojektowałam dla TRIPTAILORS.pl ten wyjazd i będę jego pilotem.