fbpx Skip to main content

Przede mną podróż! Ekscytacja na najwyższym poziomie. Plecak spakowany, bilet w ręku, siadam do samolotu. Siedzenie aż gorące od mojego zniecierpliwienia! I jeszcze safe demo! No ruszmy już w końcu!

Co to jest samolotowe safe demo?

Samolotowe safe demo to krótka prezentacja, najczęściej w formie filmu, pokazująca podstawowe zasady bezpieczeństwa panujące podczas lotu. To zwrócenie uwagi na lokalizację wyjść ewakuacyjnych, odpowiednie zapięcie pasa czy ustawienia urządzeń podczas startu, samego lotu i lądowania. Wszystkie te porady są niezbędne do zachowania bezpieczeństwa. Jak pewnie to czytasz to wieje Ci nudą. Trochę tak jest, dlatego głównym zadaniem linii lotniczych jest stworzenie takiego filmu, od którego się nie oderwiesz.

Szyk, elegancja i klasa - taka jest Francja i safe demo Air France

Ze względu na swój zawód pilota wycieczek jestem stałym bywalcem lotnisk i pasażerem różnych samolotów linii lotniczych. Podstawowe zasady bezpieczeństwa są mi znane i powiem szczerze, że na te filmiki safe demo prawie nie zwracam uwagi. Ale pomysł i koncepcja Air France jest dla mnie kapitalny! Z czym kojarzy się Francja? Dla mnie to klasa, elegancja, szyk, kobiecość! To wszystko nalazło się w safe demo, od którego nie potrafię się oderwać!

Air France safe demo begining

Do pomieszczenia lekkim krokiem, w stonowanym ubraniu, pięknym, nieprzesadzonym makijażu wchodzi pięć dam, które stają się bohaterkami prezentacji safe demo. Sama przyjemność na nie patrzeć, gdyż to kwintesencja kobiecości. W filmie wstępuje także stewardessa nieodstępująca urodą i gracją od rzeczonych dam. To ona z rozkosznym spojrzeniem przypomina, że dobrze zapięty pas elegancko podkreśla talię.

Każda techniczna informacja okraszona jest szykowną i lekko dowcipną pozą lub gestem. Wszystko to nadaje lekkości przekazu a odbiorca z niecierpliwością czeka na kontynuację filmu: z gracją przekazanie wszelkich przyborów zawierających tytoń (“no smoking flight is simply chic”), dopasowanie maski z zalotnym gestem, poszukiwania wyjścia ewakuacyjnego tanecznym krokiem i pstryknięciem w palce. Oglądając człowiek nie przestaje się uśmiechać.

Air France
air france safe demo

Zobacz film w całości!

Rozrywka na pokładzie samolotu?

Dla mnie podróż samolotem to moment, kiedy mogę się trochę wyłączyć od codzienności przepełnionej alertami i wiadomościami, które w obecnych czasach nie znoszą zwłoki. Wtedy w spokoju mogę spać,  przeczytać książkę albo po prostu robić NIC (co zdarza mi się naprawdę żadko!).

Opisywany przeze mnie wcześniej film wyświetlany jest na ekranie wbudowanym w oparcie poprzedzającego mnie fotela. Podczas wielogodzinnych międzykontynentalnych lotów moje NIC często odbywa się w towarzystwie pokładowego systemu rozrywki – to on potrafi skutecznie umilić lot. W bogatym programie  można znaleźć: filmy i muzykę popularną oraz pochodzącą z różnych stron świata, koncerty, aktualne wiadomości, gry dla dorosłych oraz dla dzieci, a także programy relaksacyjne i medytacyjne, promowane hasłem: “Podróżując na wakacje — udaj się w podróż w głąb samego siebie”. To propozycja dla osób posiadających już doświadczenie z medytacją i takich, które podczas lotu samolotem spróbują po raz pierwszy. Nagrania oraz audycje zostały przygotowane przez specjalistów, w tym autora bestsellerowego poradnika “Medytacja dzień po dniu”.

Internet na pokładzie Air France

Ale to nie wszystko! Air France instaluje w samolotach internet! Narazie dostępny jest na 30 trasach, ale do 2020 roku będzie na w każdym samolocie przewoźnika. Planowanych jest kilka płatnych pakietów oraz jeden bezpłatny na cały przelot, umożliwiający korzystanie z komunikatorów jak: Messanger, WhatsApp, WeChat czy iMessage. wifi on board

Flying Blue - warto posiadać kartę lojalnościową

Jak juz pewnie wcześniej przeczytaliście TUTAJ, w swoich afrykańskich podróżach wielokrotnie korzystałam z linii lotniczych Air France, które w lotach na Czarny Kontynent mają doświadczenie od 80 lat . Wraz z KLM tworzą jeden z największych na świecie sojuszy lotniczych. Dzięki temu mamy do dyspozycji bardzo bogatą siatkę połączeń- 314 miast w 116 krajach(!) -w tym połączenia z Polski z Warszawy i Wrocławia, a potem na cały świat z przesiadką w Paryżu lub Amsterdamie.

Od samego początku swojej podróżniczej przygody korzystam także z karty lojalnościowej Flying Blue* dającej ciekawe możliwości. Program przewiduje zamianę, by każde wydane Euro było punktem, które można wymienić na różne nagrody (zamówienia “A la carte”, dopłata za  nadbagaż, itp. także można doliczyć). Ponadto im więcej podróżujemy tym więcej korzyści otrzymujemy (priorytet wejścia do samolotu w pierwszej kolejności nawet posiadając bilet w klasie ekonomicznej czy dostęp do stref lounge na lotniskach).

Nie miałam jeszcze okazji zamieniania mil na inne loty lub upgrade standardu lotu na wyższy płacąc milami (w mojej pracy pilockiej nie byłoby to mile widziane, by pracownik leciał lotem w klasie biznes a klient w ekonomicznej), dlatego zebrane punkty już wielokrotnie wymieniałam na biżuterię i kosmetyki z katalogu dostępnego na stronie, bez żadnych dopłat.

Oglądacie safe demo w samolocie? Jak spędzasz czas w samolocie?


TEKST POWSTAŁ PRZY WSPÓŁPRACY Z AIR FRANCE


*Flying Blue to działający od 13 lat program lojalnościowy oferowany przez Grupę Air France KLM, który zrzesza 39 linii oraz ponad 100 różnych partnerów. We Flying Blue są cztery poziomy uczestnictwa: podstawowy EXPLORER (poprzednio IVORY), SILVER, GOLD i najwyższy PLATINUM. Im więcej ktoś lata, tym więcej korzyści przynosi mu uczestnictwo w programie, które jest bezpłatne. Za każdym kolejnym lotem uczestnik ma do dyspozycji nie tylko coraz liczniejsze przywileje podczas podróży, ale też zarabia więcej Mil za swoje przeloty. Członkowie posiadają swoje wirtualne konta, do których mogą się logować poprzez klm.pl oraz airfrance.pl. Zarządzanie kontem odbywa się wyłącznie online – członkowie mogą zamawiać nagrody, rezerwować bilety i uzupełniać brakujące przeloty. Program posiada dedykowaną stronę: flyingblue.com, gdzie są dostępne szczegółowe zasady, a także praktyczne video i tutoriale prezentujące, jak korzystać w pełni ze swojego członkostwa. Flying Blue jest wielokrotnym zwycięzcą międzynarodowego konkursu „Freddie Awards” jako „najlepszy program lojalnościowy oferowany przez linie lotnicze”.

Zapisz się do NEWSLETTERA. Jesteś tutaj nieprzypadkowo! Myślę, że możesz znaleźć tutaj jeszcze więcej ciekawych treści. Dla subskrybentów przewidziałam unikatowe materiały 🙂

Szpilki w plecaku

Author Szpilki w plecaku

More posts by Szpilki w plecaku

Leave a Reply