AirPoint – Symulator lotów w Warszawie czyli podniebna przygoda

Bardzo wiele podróży do Afryki, Azji czy obu Ameryk nie mogłoby się odbyć gdyby nie podróż samolotem. Nie ma dróg lądowych łączących kontynenty a przemieszczanie się za pomocą statku pochłania bardzo dużo czasu. Zatem z samolotami zaprzyjaźniona jestem najbardziej i mogłabym rzecz, że znam je prawie na pamięć. Prawie, bo zawsze największą tajemnicą jest kokpit pilota, do którego tylko raz mogłam ukradkiem zerknąć i zamienić kilka słów z pilotami przygotowującymi się do lotu.

Jednak sekrety kabiny pilota można zgłębić na warszawskiej Saskiej Kępie na ulicy Zwycięzców 42, gdzie AirPoint (kliknij by sprawdzić) udostępnia symulator lotów jednego z najpopularniejszych na świecie samolotów Boeing 737-800. Realnie odwzorowane 1:1 wnętrze kabiny z blisko 600 przyciskami i kontrolkami oraz dźwiękiem silników, usytuowaniee w ogromnym cylindrycznym ekranie dającym fantastyczny panoramiczny obraz – razem tworzą wrażenie niezwykłej autentyczności prowadzenia ogromnej maszyny. No właśnie, wrażenie prowadzenia ogromnego osiemdziesięciotonowego samolotu, a to przecież jedynie kokpit pilota! Wszechobecne bodźce dźwiękowo-obrazowe, wyświetlacze i przyciski, które musiałam podczas lotu kontrolować sprawiły, że ciało i umysł skupiły się na zadaniu tak, jak bym naprawdę startowała i lądowała w towarzystwie doświadczonego pilota. (BTW. Wszystkiego było tak dużo, że zupełnie nie dziwie się obecności kilku osób nadzorujących bezpieczeństwo lotu). Co więcej można ustawić różne warunki pogodowe i kierunki podróży (aż 24.000 lotnisk z całego świata), które uatrakcyjniają przygodę przed sterami symulatora.   

Każdy, kto zdecyduje się prowadzić samolot może otrzymać pamiątkowe zdjęcia a w niedalekiej przyszłości także nagranie swojej podróży.

Ale AirPoint to także sztuka wysokich lotów. Już na wejściu zachwycają zdjęcia panoram Warszawy z lotu ptaka autorstwa Aleksandry Łogusz i Macieja Margasa. Ich prace były wielokrotnie wystawiane, nagradzane i publikowane na łamach National Geograpchic a album „Warsaw On Air” trafił do rąk Kate i Wiliama podczas ich ostatniej podróży do Polski.

UWAGA KONKURS!

Wraz z Airpoint przygotowaliśmy dla Was konkurs!

Mamy dla was 2 VOUCHERY na 15minutowy lot symulatorem do wykorzystania w ciągu 6ciu miesięcy! Wrzuć na Instagram lub w komentarzu poniższego wpisu ciekawe zdjęcie swojego miasta oraz dodaj #airpoint.eu #szpilkiwplecaku

To fantastyczna i unikatowa przygoda, którą każdy na pewno Ci pozazdrości! Nagrodę możesz także podarować komuś na urodziny czy święta!

Masz czas do końca listopada 2017 roku! Do dzieła!


Jeśli Ci się podoba tekst, zostaw komentarz, lajka albo udostępnij! Będzie mi bardzo miło!

Zapisz się do mojego newslettera! Skoro tutaj jesteś, to coś musiało Ciebie zainteresować, bądźmy w kontakcie! Możesz to zrobić używając poniższego formularza. Będę Ciebie informować o nowych postach, konkursach oraz spotkaniach!

ovh