fbpx Skip to main content

Bardzo wiele podróży do Afryki, Azji czy obu Ameryk nie mogłoby się odbyć gdyby nie podróż samolotem. Nie ma dróg lądowych łączących kontynenty a przemieszczanie się za pomocą statku pochłania bardzo dużo czasu. Zatem z samolotami zaprzyjaźniona jestem najbardziej i mogłabym rzecz, że znam je prawie na pamięć. Prawie, bo zawsze największą tajemnicą jest kokpit pilota, do którego tylko raz mogłam ukradkiem zerknąć i zamienić kilka słów z pilotami przygotowującymi się do lotu.

Jednak sekrety kabiny pilota można zgłębić na warszawskiej Saskiej Kępie na ulicy Zwycięzców 42, gdzie AirPoint (kliknij by sprawdzić) udostępnia symulator lotów jednego z najpopularniejszych na świecie samolotów Boeing 737-800. Realnie odwzorowane 1:1 wnętrze kabiny z blisko 600 przyciskami i kontrolkami oraz dźwiękiem silników, usytuowaniee w ogromnym cylindrycznym ekranie dającym fantastyczny panoramiczny obraz – razem tworzą wrażenie niezwykłej autentyczności prowadzenia ogromnej maszyny. No właśnie, wrażenie prowadzenia ogromnego osiemdziesięciotonowego samolotu, a to przecież jedynie kokpit pilota! Wszechobecne bodźce dźwiękowo-obrazowe, wyświetlacze i przyciski, które musiałam podczas lotu kontrolować sprawiły, że ciało i umysł skupiły się na zadaniu tak, jak bym naprawdę startowała i lądowała w towarzystwie doświadczonego pilota. (BTW. Wszystkiego było tak dużo, że zupełnie nie dziwie się obecności kilku osób nadzorujących bezpieczeństwo lotu). Co więcej można ustawić różne warunki pogodowe i kierunki podróży (aż 24.000 lotnisk z całego świata), które uatrakcyjniają przygodę przed sterami symulatora.   

Każdy, kto zdecyduje się prowadzić samolot może otrzymać pamiątkowe zdjęcia a w niedalekiej przyszłości także nagranie swojej podróży.

Ale AirPoint to także sztuka wysokich lotów. Już na wejściu zachwycają zdjęcia panoram Warszawy z lotu ptaka autorstwa Aleksandry Łogusz i Macieja Margasa. Ich prace były wielokrotnie wystawiane, nagradzane i publikowane na łamach National Geograpchic a album “Warsaw On Air” trafił do rąk Kate i Wiliama podczas ich ostatniej podróży do Polski.

UWAGA KONKURS!

Wraz z Airpoint przygotowaliśmy dla Was konkurs!

Mamy dla was 2 VOUCHERY na 15minutowy lot symulatorem do wykorzystania w ciągu 6ciu miesięcy! Wrzuć na Instagram lub w komentarzu poniższego wpisu ciekawe zdjęcie swojego miasta oraz dodaj #airpoint.eu #szpilkiwplecaku

To fantastyczna i unikatowa przygoda, którą każdy na pewno Ci pozazdrości! Nagrodę możesz także podarować komuś na urodziny czy święta!

Masz czas do końca listopada 2017 roku! Do dzieła!


Szpilki w plecaku

Author Szpilki w plecaku

More posts by Szpilki w plecaku

Join the discussion 12 komentarzy

Leave a Reply