fbpx Skip to main content

Szukając schronienia przed palącym słońcem towarzyszącym IV Podkarpackim Pokazom Lotniczym postanowiłam udać się na obiad do Mielca. Intrygujące wnętrza i rekomendacje na TripAdvisor sprawiły, że wybór padł na Restaurację MANUKA przy bulwarach rzeki Wisłoka. Czy Internet kłamał?

NIEBANALNA PRZESTRZEŃ restauracji – czym jest MANUKA?

Manuka to odporny na trudne warunki krzew występujący w Nowej Zelandii a także w Australii. Z kwiatów tej rośliny wybierającej nieskazitelne środowisko powstaje miód o niezwykłych walorach zdrowotnych i smakowych. I właśnie miód, pasieka czy plastry miodu stały się motywem przewodnim wnętrz restauracji Manuka.

Do zaaranżowania restauracji Manuka wykorzystano jasne, naturalne kolory. Drewniane stoły, krzesła i elementy dekoracji na ścianach nawiązują do klasycznej barci. W fikuśnych regałach zbudowano półki w kształcie wieloboku, na wzór plastra miodu. Pozostawioną większą przestrzeń wypełniono płaskimi lampami, których pokrywy w różnych deseniach wymalowano na żółt0.restauracja manuka regałBar również wyglądał imponująco! Cała tylna ściana to ośmioboczne drewniane półki niczym płat miodu. Wypełnione błyszczącymi butelkami i niżej szklankami odbijającymi światło zachęcały do sprawdzenia dobrodziejstw lokalnych nektarów.bar restauracja Manuka Mielecbar restauracja Manuka Mielecstoły social restauracja manuka
Pszczoły są stworzeniami społecznymi więc tak jak one, jedzmy razem i poznawajmy się przy stole! W restauracji znajdują się podłużne i kwadratowe stoły mieszczące nawet kilkanaście osób. W czasie dużego obłożenia można się spodziewać, że owe stoły będą dzielone przez ludzi, którzy nie znają się wzajemnie. Ale to nie powinno nikogo dziwić! Manukę porównałabym do ula, w którym ludzie żyją w zgodzie ze sobą jak pszczoły, tworząc i dzielą się razem pysznym jedzeniem! I przejdźmy do meritum! JEDZENIE!

NIEBANALNIE NA TALERZU!

Choć dania w karcie wydawały się klasyczne, w każdym z nich widniała szczypta innowacyjności. Wraz z mężem zamówiliśmy kilka potraw i każde było bardzo miłym zaskoczeniem. Klasyczny rosół z zacierkami, doprawiony trawą cytrynową, wlewany do pięknego talerza i dozowany przez kelnerkę ze sporego imbryka postawił mnie na nogi (tak się zdarzyło, że akurat angina się srogo do mnie dobierała i dawała  się we znaki). Tradycyjne proziaki podano na hummusie a carpaccio z łososia to tak naprawdę cieniutko pokrojona rolada wypełniona pastą z siekanej pietruszki i posypana granatem.

Na stole pojawiły się same znakomitości:rrestauracja manuka - rosół z trawą cytrynowąRosół z trawą cytrynową

Carpaccio z łososia

proziaki na hummusie

Dzik z ziemniakami z ogniska

Manuka - herbata mango z truskawką
menu restauracja Manuka MielecW przypadku restauracji Manuka “internety” nie kłamią! Można w ciekawym miejscu zjeść naprawdę smacznie i wykwintnie za bardzo rozsądne pieniądze.

Wszystkim będącym w okolicy zdecydowanie polecam to miejsce!

ADRES: ul. Rzeczna 8, Mielec


SPRAWDŹ INNE REKOMENDOWANE PRZEZE MNIE RESTAURACJE


 

Szpilki w plecaku

Author Szpilki w plecaku

More posts by Szpilki w plecaku

Join the discussion 2 komentarze

Leave a Reply