fbpx Skip to main content

Słyszałam, że Malta jest ciekawą destynacją, ale w listopadzie odkryłam, że jest świetną alternatywą dla zimowej szarugi a poza sezonem jest także atrakcyjna cenowo. Malta jest idealna na chillout z drinkiem w ręku nad morzem lub basenem, ale także oferuje mnóstwo aktywności!

Na wyjazd zostałam zaproszona przez Malta Tourism Authority. Podczas kilkudniowego wyjazdu poznawałam historię Malty, tutejsze obyczaje i kuchnię a także sprawdzałam outdoorowe atrakcje.

Kajaki na otwartym morzu…

kajaki na otwartym morzu

Kajakami na jeziorze pływałam już w dzieciństwie, mam także za sobą jeden z najniebezpieczniejszych raftingów na świecie na Białym Nilu w Ugandzie (dwukrotnie!). Kilka razy doświadczyłam szkwału na jeziorze z porządnymi falami i nie było wtedy wesoło. Trudno się wówczas utrzymać na łodzi, a do tego miałam świadomość, że woda jest pełna krokodyli i wyglądających potulnie, ale niebezpiecznych hipopotamów.
Kajaki na otwartym morzu zapowiadały się znacznie przyjemniej: słońce prażyło (i jest tak praktycznie przez cały rok!), woda spokojniejsza a do tego przyjemnie ciepła bez budzących postrach potworków. Na dodatek mogłam być świadkiem kręcenia scen do jednego z filmów (panoramy wyspy nieraz można było oglądać na kinowym ekranie!), gdzie aktor skakał z klifu do wody (nie grał samobójcy :D).

Na tę niezwykłą przygodę wybrałam się z MC Adventure, którzy specjalizują się w aktywnościach outdoorowych takich jak zjazdy na linie i wspinaczka po ścianach, tyrolki, nurkowania i wiele innych.

Gdzie można pływać?

Lokalizacji może być bardzo wiele. Ważne jest, aby znaleźć miejsce, z którego można swobodnie zejść i usiąść bezpiecznie w kajaku. Caroline oraz Teddy z MC Adventure zaproponowali Ghar Lapsi. Uważam to za trafny wybór z kilku powodów.

1. Wejście na kajak jest w zatoczce, co pozwoli na spokojne przyzwyczajenie się do panujących warunków,
2. Po zakończeniu kajakowania, można zostać dłużej i skorzystać z uroków okolicy: ciepłej i przejrzystej wody oraz pięknych widoków klifowego wybrzeża,
3. W okolicy jest kilka restauracji, w których po zakończeniu kajaków na otwartym morzu można się przebrać w suche rzeczy i zjeść smaczną i świeży rybę,
4. Jest dostępny parking.

Malta - plaża

Co zabrać na kajak (nie tylko na otwartym morzu)?

Oprócz oczywistego kostiumu kąpielowego, nakrycia głowy i kremu z filtrem, zawsze zabieram ze sobą coś do przykrycia ciała, np. długą spódnicę czy koszule z długim rękawem. Zakładam je na wypadek, gdyby słońce naprawdę mocno prażyło. Poza tym nie przepadam za opalenizną “na rolnika” – dobry filtr i zasłonięte ramiona oraz nogi przed tym mnie ochronią. Nie można też zapomnieć o odpowiednich butach (polecam te na koralowce, turystyczne sandały, w ostateczności lekkie adidasy lub trampki), ponieważ brzegi oraz plaże na Malcie w większości są z kamienia, który stąpając boso może poranić stopy, bądź po prostu być niewygodny.

Zaczynamy kajaki na otwartym morzu na Malcie!

Byłam bardzo podekscytowana nową przygodą.! Oczywiście troszkę bujało, ale zupełnie nie zwracałam na to uwagi! Pochłonęły mnie piękne klifowe wybrzeża w kolorze piasku, w których z łatwością można było doszukać się malowniczych jaskiń. Do kilku udało się nawet wpłynąć! Żeby tego było mało w niezwykle przejrzystej wodzie pojawiła się ogromna żółta meduza! Teddy powiedział, że potrafią oneważyć nawet 3kg. Nie jest niebezpieczna, a żartownisie wyjmują ją z wody i zakładają na chwilę na głowę jak kapelusz. Przyznaję, że byłam zaskoczona towarzyskim temperamentem tego wodnego stworzenia. Bez obaw podpływała do kajaka unosząc się bardzo blisko powierzchni wody, jakby prosząc o głaskanie. I co najciekawsze, wcale nie bała się dotyku, sama się prosiła i chciała aby ją miziać i miziać. Z resztą, zobaczcie fotografie z tej eskapady!

Malta brzeg
jaskinia na Malcie
Malta wybrzeże
Malta kayak
Kayaki na Malcie
Malta meduza
meduza Malta
wielka meduza
Malta czysta woda
Malta kajak

Rezerwację kajaków można dokonać za pośrednictwem maila events@mcadventure.com.mt


Jeśli potrzebujesz usług przewodnickich na Malcie — szczerze polecam pana Ireneusza Rostkowskiego — głowa pełna wiedzy o wyspie i jej najmniejszych zakamarkach, pasjonat historii świata, niezwykłych ciekawostek, człowiek, który jest oddany turystom.
Telefon kontaktowy: 00-356 99879177Booking.com


Zapisz się do NEWSLETTERA. Jesteś tutaj nieprzypadkowo! Myślę, że możesz znaleźć tutaj jeszcze więcej ciekawych treści. Dla subskrybentów przewidziałam unikatowe materiały 🙂

Szpilki w plecaku

Author Szpilki w plecaku

More posts by Szpilki w plecaku

Join the discussion 3 komentarze

Leave a Reply