fbpx Skip to main content

Metropolo by Golden Tulip jest nową propozycją na hotelowym rynku w Krakowie. Jego główną koncepcją jest przeniesienie chińskiej atmosfery, dekoracji oraz kuchni w nowoczesne wnętrza. Pojechałam tam z wielką ciekawością jeszcze przed oficjalnym otwarciem poszukać azjatyckich akcentów poznanych podczas moich poprzednich wizyt w tamtym rejonie.

lobby Metropolo by Golden Tulip - Kraków

Lokalizacja

Co prawda hotel nie leży w ścisłym centrum miasta, ale dla wielu osób może to być atut. Okolica jest spokojna i pełna zieleni, przez co Metropolo by Golden Tulip może być ciekawą alternatywą dla mieszkańców Krakowa, by uciec z zatłoczonego centrum. Korzystając z komunikacji miejskiej w 20 minut dotrzemy do obiektu z krakowskiego rynku. Z drugiej strony bardzo blisko jest lotnisko oraz trasa krajowa, dzięki którym dotarcie nawet z daleka nie stanowi problemu.

Recepcja i lobby

Otwierają się wielkie szklane drzwi prowadzące do przestrzennego lobby. Jest teraz początek tzw. Chińskiego Nowego Roku tudzież Święto Wiosny. Ten rok jest spod znaku świni. Zgodnie z tamtejszą tradycją nie może zabraknąć czerwonych, plecionych dekoracji w tym lampionów, złotych, kaligrafowanych znaków oznaczających, pomyślność, radość czy płodność a także mandarynek przynoszących szczęście w tym czasie.

Kiedy wracam pamięcią do hoteli odwiedzanych przeze mnie w Chinach zawsze od razu rzucała się w oczy przestrzeń. Tak też jest w Metropolo by Golden Tulip. Aby nie zaburzyć tej koncepcji, ale wydzielić sekcje, postawiono ażurowe przegrody o charakterystycznych geometrycznych liniach. Jest zatem część z ogromnymi pufami, by mogli usiąść goście oczekujący na przyjęcie do pokojów, niezobowiązująca część wypoczynku z niezwykłymi fotelami w kształcie klatek dla kanarków (a kanarki Chińczycy uwielbiają i stają się coraz popularniejsze nie tylko w domach dziadków, ale i młodych nowoczesnych obywateli Państwa Środka), wypoczynku z książkami wśród kwitnących, zielonych bambusów oraz klimatyczny bar.

Zanim zostanę przyjęta do pokoju, do lady recepcji kelner przynosi tacę z zieloną herbatą w wyrafinowanych filiżankach. To rytuał w Hotelu Metropolo by Golden Tulip.

Metropolo by Golden Tulip - Kraków - lobby
wejście Metropolo by Golden Tulip - Kraków
Metropolo by Golden Tulip - Kraków - wejscie
Metropolo by Golden Tulip - Kraków bar

Pokój

W swoim pokoju na piątym piętrze także zauważam widoczne chińskie akcenty: geometryczną ramę na lustro, wzorzysty dywan, obraz z kwiatowym motywem. Na półeczce obok czajnika znajduje się kawa w saszetkach i herbata w torebce a także w małym zawiniątku kostka chińskiej herbaty pu erh. Pomieszczenie jest jasne i przestronne. Podobnie w łazience jest dużo miejsca. Na półce zostawiono także mały zestaw kosmetyków.

Atutem jest bez wątpienia duże łóżko, które mimo przeznaczenia na jedną osobę, może spokojnie pomieścić dwie. W szafie pozostawiono sejf, szlafroki i jednorazowe klapki. W pokoju nie ma deski i żelazka, ale na każdym piętrze jest do dyspozycji gości prasowalnia.

minibar Metropolo by Golden Tulip - Kraków
obrazek Metropolo by Golden Tulip - Kraków
pokj Metropolo by Golden Tulip - Kraków
Metropolo by Golden Tulip - Kraków - pokój

Restauracja Yulan

O chińskim klimacie nie można mówić bez chińskiej kuchni, która w Hotelu Metropolo by Golden Tulip zajmuje szczególne miejsce. O menu zadbał Nicholas, chiński kucharz zdobywający wykształcenie w najlepszej francuskiej szkole dla kucharzy i doświadczenie w paryskich restauracjach posiadających trzy gwiazdki Michelin.

restauracja Yulan - wnetrze - Metropolo by Golden Tulip
wnetrze yulan Metropolo by Golden Tulip

Wskazując tylko te kwestie można spodziewać się najlepszego. Nicolas postawił na oryginalne chińskie smaki i nowatorski styl podania rodem z najbardziej eleganckich restauracji. Zależy mu także na różnorodności, dlatego karta zmieniana jest sezonowo.

Na moim stole pojawiło się zatem istne szaleństwo nie tylko smaku ale i koloru!

jedzenie Metropolo by Golden Tulip
yulan Metropolo By Golden Tulip
Yulan - Metropolo by Golden Tulip
danie Yulan - Metropolo By Golden Tulip

Jak powiedział sam szef kuchni: „Moje danie jest jak dwudziestoletnia piękność, umiarkowana i wyrafinowana a nie pięćdziesięcioletnia prostytutka, wymalowana i przesadzona, gdzie wszystkiego dużo i nic nie pasuje”.

W karcie można także znaleźć polską kuchnię.

restauracja Metropolo by Golden Tulip

Sale konferencyjne oraz miejsca spotkań

Niezwykły potencjał tkwi w zapleczu konferencyjnym obiektu Metropolo by Golden Tulip. W kontekście dostępnej przestrzeni pod imprezy zorganizowane w hotelu w Krakowie, ten nie ma sobie równych. Największa sala bez kolumn ma 2117m2 co oznacza, że jednocześnie przy okrągłych dwunastoosobowych stołach może zasiąść 1800 osób! Z tej jednej ogromnej sali przy pomocy mobilnych ścian można także utworzyć siedem mniejszych. Na kolejnym piętrze jest jeszcze następne 16 sal z zapleczem kuchennym oraz 5 pokoi business z niezbędnym sprzętem (plansze, rzutniki) do prowadzenia np. negocjacji lub prezentacji.

Okolice hotelu również może być atrakcyjne jeśli myśli się o imprezach plenerowych. Cisza, bliskość lasu i duży, zielony trawnik może zainspirować do zorganizowania plenerowego ślubu, dziecięcego pikniku, koncertu czy imprezy tematycznej na otwartym powietrzu.

przestrzeń konferencyjna Metropolo By Golden Tulip

Strefa relaks

Podczas mojego lutowego pobytu ta część nie była jeszcze skończona, jednak patrząc na trwające prace widać, że plany są ambitne. Oprócz siłowni do dyspozycji gości ma być także sauna dla każdego bez dodatkowych opłat.

Dlaczego tam?

Myślę, że Metropolo by Golden Tulip jest ciekawą propozycją dla ludzi chcących powrócić pamięcią do podróży do Państwa Środka: do dekoracji wnętrz i smaków tamtejszej kuchni. Tutaj w najwyższym stopniu zadbano o chińskie akcenty. To także doskonała propozycja dla osób szukających przestrzeni na duże spotkania daleko od zatłoczonego Krakowa z serwisem na wysokim poziomie.

Tekst powstał przy współpracy z Hotelem Metropolo By Golden Tulip.


Zapisz się do NEWSLETTERA. Jesteś tutaj nieprzypadkowo! Myślę, że możesz znaleźć tutaj jeszcze więcej ciekawych treści. Dla subskrybentów przewidziałam unikatowe materiały 🙂

Szpilki w plecaku

Author Szpilki w plecaku

More posts by Szpilki w plecaku

Leave a Reply