fbpx Skip to main content

Benidorm dla aktywnych? O tak! Benidorm zdecydowanie kojarzy się z wieżowcami, których jest najwięcej na świecie w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Ponadto  jest jednym z najgęściej zaludnionych miast świata. Brzmi to raczej jako antyreklama miejsca wypoczynkowego. Jednak w tym gąszczu budynków można zdecydowanie znaleźć coś, co docenią ludzi rządni aktywnych wakacji. Nie wierzysz? Oto moje propozycje: Benidorm dla aktywnych! SPRAWDŹ

Sporty wodne

Narty wodne i wake na wyciągu w na planie trójkąta pozwala na długie szaleństwo po wejściu na wodę! Paralotnia za łodzią czy samodzielne prowadzenie szybkiej motorówki potrafią znacząco podnieść adrenalinę. A to tego pontony, kajaki i właściwie chyba wszystko, co amator sportów wodnych mógłby sobie wymyśleć! Największy spot sportów wodnych znajduje się na samym końcu po wschodniej części  Playa de Levante.

Podwodny świat okolic Benidorm

Jeśli nigdy nie próbowałeś podwodnych przygód, Benidorm może być dla Ciebie doskonałym miejscem na pierwsze tego typu doświadczenia. Tutaj zaznajomisz się ze sprzętem pod okiem fachowców i zobaczysz kolorowe ryby, które można oglądać nawet snoorkując.

Poznaj Benidorm rowerem

Benidorm jest dość rozłożystym miastem wzdłuż dwóch plaż: Playa de Levante oraz Playa de Poniente. Pierwsza Bardziej turystyczna pełna hoteli, restauracji, druga zaś zdecydowanie spokojniejsza. Tutaj nie przewijają się chmary turystów lecz można zaznać odrobinę spokoju wśród kęp posadzonych na plaży palm. Pomiędzy nimi zaś warto dotrzeć do Playa del Mal Pas, w okolicy której pięknie zaaranżowano miejsce po zniszczonym przez piratów zamku na przyjemny, wyłożony biało-niebieskimi płytkami plac. Jak dla mnie jedno z przyjemniejszych miejsc w centrum miasta, z widokiem na obie sąsiadujące ze sobą plaże.

W Benidorm znajduje się także wypożyczalnia rowerów elektrycznych TAO, którymi zachęcam do ruszenia w stronę Serra Gellada. Wijące się jak serpentyny strome uliczki prowadzą wzdłuż pięknym panoram miasta i urwisk, na których spieniają się morskie fale. Widoki są obłędne! (PS. Na obszarze Serra Gellada są wyznaczone ścieżki, którymi również można się poruszać pieszo!)

Jedź po przygodę z Marco Polo!

Wymienione wyżej atrakcje i wiele innych znajdziesz w ofercie lokalnego touroperatora Marco Polo. To właśnie z nimi miałam okazję być na jeep safari. Jestem jednak przekonana, że gdy ponownie odwiedzę Benidorm, nie ominę proponowanych przez nich atrakcji jak skoki do wodospadów, kajaki, flyboard czy spacery po górach.

Źródło: www.marcopolo-exp.es/en/activities-benidorm/in-the-water-benidorm/coasteering-benidorm

Jak dotrzeć do Benidorm?

Aby dotrzeć do Benidorm najlepiej kupić bilet do Alicante z jednego z polskich portów lotniczych liniami np. Ryanair (Gdańsk, Warszawa-Modlin, Kraków, Poznań, Wrocław). Ja ruszałam z lotniska w Modlinie a cała podróż w powietrzu trwała 3,5 godziny.


Dziękuję VisitBenidorm za zaproszenie!


Szpilki w plecaku

Author Szpilki w plecaku

More posts by Szpilki w plecaku

Join the discussion One Comment

Leave a Reply