fbpx Skip to main content

Od wielu lat korzystamy z zasobów naszej planety Ziemi na kredyt. Wiemy, że eksploatujemy JĄ tak mocno, iż nie jest w stanie samodzielnie się odnowić i zregenerować. NIE BĄDŹMY ŚLEPI – SAMI SIEBIE NISZCZYMY! Już teraz konsekwencje odczuwamy na własnej skórze w postaci podwyższonych temperatur powietrza (afrykańskie temperatury, rekordowe wyniki w Europie, w tym w Polsce!, susze i drogie jedzenie), wody (widoczne obumieranie rafy) i poziomu wód (widoczne topnienie lodowców), niewyobrażalne ilości plastiku w oceanach, który szkodzi i nam i zwierzętom! NIE OSZUKUJMY SIĘ! JEST ŹLE! A NAWET BARDZO ŹLE‼️ Pewnie wiesz, a może i nie, że płonie Amazonia‼️ Co to znaczy? Płoną płuca Ziemi! Amazonia wytwarza ponad 20% tlenu, który jest nam niezbędny do życia! Pożar jest tak ogromny, że pewnego dnia Sao Paulo o 15:00 stanęło w ciemności od gęstego dymu unoszącego się w powietrzu! A przecież oddalone jest o tysiące kilometrów od miejsca zdarzenia! W lesie palą się żywcem zwierzęta i rośliny zagrożone wyginięcie (a może już wyginęły) i takie, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia! Giną też ludzie, ponieważ las deszczowy jest domem dla 200.000 rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej!
TO KATASTROFA NATURALNA I EKOLOGICZNA! Nasze działania doprowadzą do zmiany klimatu i zniszczenia nas wszystkich jeszcze szybciej niż myślimy. Bez lasu, bez wody i bez powietrza nie ma nas!

Nie mamy Planety B!  Z plastikiem powolutku, ale jakoś zaczynamy sobie radzić. Myślę, że to czas na kolejny etap EKOwtajemniczenia. Zacznijmy działać‼️ Zrób coś dobrego dla świata i zainspiruj innych‼️#1tree4world czyli jedno drzewo dla świata.
Ja już swoje posadziłam i nominuje Odetę Moro,Patrycję Jaskot oraz Magdę Wójcik, aby w ciągu 7 dni posadziły swoje drzewko.

(Jeśli chcesz posadzić drzewko w przestrzeni miejskiej, np. park, musisz to najpierw zgłosić. W Warszawie jest to bardzo proste! Ściągnij aplikację “Milion drzew” i zgłoś swoją chęć do działania)

A Ty kogo nominujesz?

Zapisz się do NEWSLETTERA. Jesteś tutaj nieprzypadkowo! Myślę, że możesz znaleźć tutaj jeszcze więcej ciekawych treści. Dla subskrybentów przewidziałam unikatowe materiały 🙂

Szpilki w plecaku

Author Szpilki w plecaku

More posts by Szpilki w plecaku

Leave a Reply