Od wielu lat korzystamy z zasobów naszej planety Ziemi na kredyt. Wiemy, że eksploatujemy JĄ tak mocno, iż nie jest w stanie samodzielnie się odnowić i zregenerować. NIE BĄDŹMY ŚLEPI – SAMI SIEBIE NISZCZYMY! Już teraz konsekwencje odczuwamy na własnej skórze w postaci podwyższonych temperatur powietrza (afrykańskie temperatury, rekordowe wyniki w Europie, w tym w Polsce!, susze i drogie jedzenie), wody (widoczne obumieranie rafy) i poziomu wód (widoczne topnienie lodowców), niewyobrażalne ilości plastiku w oceanach, który szkodzi i nam i zwierzętom! NIE OSZUKUJMY SIĘ! JEST ŹLE! A NAWET BARDZO ŹLE‼️ Pewnie wiesz, a może i nie, że płonie Amazonia‼️ Co to znaczy? Płoną płuca Ziemi! Amazonia wytwarza ponad 20% tlenu, który jest nam niezbędny do życia! Pożar jest tak ogromny, że pewnego dnia Sao Paulo o 15:00 stanęło w ciemności od gęstego dymu unoszącego się w powietrzu! A przecież oddalone jest o tysiące kilometrów od miejsca zdarzenia! W lesie palą się żywcem zwierzęta i rośliny zagrożone wyginięcie (a może już wyginęły) i takie, o których istnieniu nie mieliśmy pojęcia! Giną też ludzie, ponieważ las deszczowy jest domem dla 200.000 rdzennych mieszkańców Ameryki Południowej!
TO KATASTROFA NATURALNA I EKOLOGICZNA! Nasze działania doprowadzą do zmiany klimatu i zniszczenia nas wszystkich jeszcze szybciej niż myślimy. Bez lasu, bez wody i bez powietrza nie ma nas!

Nie mamy Planety B!  Z plastikiem powolutku, ale jakoś zaczynamy sobie radzić. Myślę, że to czas na kolejny etap EKOwtajemniczenia. Zacznijmy działać‼️ Zrób coś dobrego dla świata i zainspiruj innych‼️#1tree4world czyli jedno drzewo dla świata.
Ja już swoje posadziłam i nominuje Odetę Moro,Patrycję Jaskot oraz Magdę Wójcik, aby w ciągu 7 dni posadziły swoje drzewko.

(Jeśli chcesz posadzić drzewko w przestrzeni miejskiej, np. park, musisz to najpierw zgłosić. W Warszawie jest to bardzo proste! Ściągnij aplikację “Milion drzew” i zgłoś swoją chęć do działania)

A Ty kogo nominujesz?

This error message is only visible to WordPress admins

Warning: The account for szpilkiwplecaku needs to be reconnected.
Due to Instagram platform changes on March 2, 2020, this Instagram account needs to be reconnected to allow the feed to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

Zapisz się do NEWSLETTERA. Jesteś tutaj nieprzypadkowo! Myślę, że możesz znaleźć tutaj jeszcze więcej ciekawych treści. Dla subskrybentów przewidziałam unikatowe materiały 🙂

Szpilki w plecaku

Author Szpilki w plecaku

More posts by Szpilki w plecaku