fbpx Skip to main content

To koniec szokujących rachunków po europejskich wojażach! W tym roku w odwiedzając kraje Unii Europejskiej za rozmowy oraz SMS zapłacimy tyle samo co w będąc w Polsce. Również za dostęp do Internetu nie będzie trzeba płacić więcej, bez zwalniania transferu czy ograniczania dostępu.

ALE UWAGA!

jak pisze Polskie Radio:

Operatorzy będą mogli jednak skorzystać z zabezpieczeń, które mają ich chronić przed nadużywaniem wykorzystywania telefonu poza granicami państwa macierzystego sieci. Jeśli użytkownik będzie nadmiernie telefonował czy też przesyłał dane z zagranicy, a nie przy okazji np. wakacyjnych wyjazdów, to operatorzy będą mogli wprowadzić ograniczenia i obciążyć użytkownika dodatkowymi kosztami (klauzula o uczciwym korzystaniu).

Może się tak zdarzyć, gdy użytkownik kupi kartę SIM w innym kraju UE, gdzie stawki operatorów sieci komórkowej są niższe niż w jego kraju zamieszkania. Jeśli zatem użytkownik przekroczy określony limit połączeń z zagranicy, to operator będzie mógł nadłożyć na niego niewielkie dodatkowe opłaty. Komisja Europejska ma ustalić limity dozwolonego użytku do 15 grudnia 2016 r.

Do 15 czerwca 2017 r. po przekroczeniu granicy nadal będziemy otrzymywać SMS o opłatach roamingowych, natomiast później powiadomienia takie będą wysyłane jedynie w przypadku zastosowania klauzuli o uczciwym korzystaniu.

Szpilki w plecaku

Author Szpilki w plecaku

More posts by Szpilki w plecaku

Join the discussion One Comment

Leave a Reply