Jeśli myślisz, że Filipiny to tylko tysiące wysp, rajskie plaże i błękitne laguny to jesteś w absolutnym błędzie! Te ponad 7600 wysp to cała masa miejsc dla ludzi żądnych przygód na wysokich obrotach! Jedź po adrenalinę na Filipiny!

Wyspa Carabao – skoki z klifów

Z rajskiego Boracay słynącego z cudownych białych i szerokich plaż wyjedź na sąsiednią wyspę Carabao (na plaży White Beach można kupisz gotową wycieczkę), oddaloną o ok. 40 min łodzią (oczywiście podróż może się wydłużyć, jeśli na morzu szaleją fale). Na Carabao aktualnie przygotowane są dwa miejsca z platformami na skoki do morza o różnej wysokości: Kuging-Kuding (ok 4 metrów) oraz Cathedral Cave (kilka stanowisk o – 4m oraz 6m – chociaż i tak każdy miejscowy określa wysokość inaczej 🙂 ).

W każdym z tych miejsc przygotowane są drewniane kładki i pomosty, aby swobodnie dojść do platform, z których się skacze. Wyprowadzone są one na tyle daleko w wodę, aby uniemożliwić zahaczenie o ostre klify. Skoki powinny być wykonywane w głąb morza, oddalając się od klifów. Pozwoli to uchronić się przed wyrzuceniem na klify przez prądy, które bywają tutaj silne. Ponadto sugerowane jest wbijanie się pionowo w wodę nogami w dół. No, chyba że jesteś chojrakiem i spadniesz plackiem na taflę wody. Oj… to BARDZO boli.

Filipiny - Carabao Kuging Kuding

Oczywiście nie ma obowiązku skakać, nikt nikogo nie będzie zmuszać. Jeśli w ostatniej chwili zabrakło Ci odwagi – nic nie szkodzi – zejdź drabinką do pobliskiej bambusowej tratwy, aby poopalać się bujając na falach, napij się świeżego kokosa i zjedz jego przepyszny miąższ, popatrz na cudowne panoramy z turkusową wodą w wielu odcieniach. Totalny chill na Filipinach!

Cathedral Cave Filipiny

Okazuje się, że tego typu atrakcje na Filipinach cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego w najbliższej przyszłości można się spodziewać tworzenia nowych punktów nie tylko na Carabao, ale i innych wyspach. UWAGA! PAMIĘTAJ, ŻE DLA ZACHOWANIA MAKSYMALNEGO BEZPIECZEŃSTWA, SŁUCHAJ, CO PODPOWIADAJĄ MIEJSCOWI. ZAWSZE SKACZESZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!

TIP: Wyjście z wody prowadzi przez poszarpane i ostre skały wulkaniczne dlatego warto zabrać ze sobą odpowiednie buty: szybkoschnące sandały turystyczne lub buty na koralowce o twardszej podeszwie. Ponadto przyda się ręcznik i strój na zamianę. W pobliżu jest kiosk, gdzie można kupić wodę oraz zimne piwo.

Island hopping i tyrolka w El Nido na wyspie Palawan

Będąc na Filipinach trzeba odwiedzić El Nido. To doskonałe miejsce na uprawianie island hopping czyli pływanie pomiędzy wyspami (a w okolicy jest ich aż 45!) delektując się malowniczymi plażami o białym piasku z uginającymi się nad wodą palmami, snoorkując w turkusowych ciepłych wodach. Podczas tych jednodniowych wypadów przewidziane są także postoje na atolach, czyli piaskowych lub koralowych mieliznach odkrytych podczas odpływu. Tutaj poznacie magię malowniczych Filipin! (koszt jednodniowego wypadu z obiadem to ok 1300 pesos filipińskich).

El Nido Filipiny Island HoopingEl Nido Filipiny Island HoopingEl Nido Filipiny Island HoopingEl Nido Filipiny Island Hooping

Ale poszukiwacze adrenaliny także będą ukontentowani! W okolicy znajduje się zipline o długości 750 metrów! Zjeżdżać można w pozycji siedzącej  (500 pesos) lub “na Batmana” w specjalnych szelkach ciałem do lądu o ile nie ma zbyt silnego wiatru (700 pesos). Te kilkadziesiąt sekund to potężny zastrzyk adrenaliny na Filipinach.

Badian – najdłuższa i najszybsza tyrolka na południu- wyspa Cebu

Tyrolki, tak samo jak skoki z klifów coraz chętniej są budowane. Tutaj na Filipinach zbudowano jeszcze jedną na wyspie Cebu. Jak się chwalą: the longest and the fastest zipline in the south!  Jest to alternatywa do 45 minutowego spaceru rozpoczynającego absolutne dopompowanie adrenaliny czyli…. BADIAN CANYONEERING!

Podobnie jak w El Nido, zjechać można na siedząca lub leżąco (500 pesos). W drugim wariancie nawet w parze na jednych wiązaniu! Z wrażenia nie pamiętam ile trwał przejazd, ale panoramy gęstego, palmowego lasu tropikalnego zapierają dech w piersiach!! To jest MAST DO na Filipinach!

Badian Canyneering – wyspa Cebu

Lubisz skoki z klifów, wodne parki rozrywki, zjeżdżalnie, liny Tarzana i przedzieranie się przez tropikalną dżunglę? A! I zapomniałabym dodać! Chciałbyś zobaczyć, czym najprawdopodobniej inspirowali się twórcy Avatara tworząc las, w którym żyły postacie? To kombo wrażeń znajdziesz w kanionie Badian i ekstremalnej przygody wodno-terenowej! W 3,5 godziny skoczysz z klifów o wysokości od 3 do 15 metrów, przejedziesz się na naturalnych zjeżdżalniach w skałach, zrobisz tropikalny hiking w absolutnie powalającej przyrodzie, gdzie zieleń ma niespotykany odcień a woda ma gradienty turkusu. Jeśli nie zobaczysz tego na własne oczy nigdy nie uwierzysz, taka może być natura, a oglądający fotografie zarzucą Ci retusz! Jeśli lubisz adrenalinę, to na Filipinach jest to punkt obowiązkowy!

Badian CanyoneeringBadian CanyoneeringBadian Canyoneering

Pływanie z rekinami wielorybimi

Filipiny są najlepszym miejsce na świecie do nurkowania lub pływania z rekinami wielorybimi. Te olbrzymie jarosze, w zasadniczej większości przypadków nie stanowią zagrożenia dla człowieka (wręcz odwrotnie), często nawet nic nie robią sobie z ich obecności. To nie tylko największe w rekinów, ale i największe ryby na świecie, których długość może sięgać 18 m a ciężar nawet 34 tony!

Jeśli masz obawy przed nurkowaniem na głębokości, wystarczy założyć maskę do snoorkowania aby je zobaczyć!

Są przeciwnicy i zwolennicy tej atrakcji, dlatego do Ciebie należy decyzja, czy z niej skorzystasz i które miejsce wybierzesz na swoją podwodną przygodę. W tej chwili na Filipinach są dwa miejsca, gdzie spotkasz rekiny wielorybie: w miejscowości Oslob na Cebu oraz Donsol na Luzon. Różnica między jednym a drugim polega na tym, iż Oslob to miejsce komercyjne i zdecydowanie łatwiej dostępne logistycznie, gdzie codziennie kontakt z wielorybami ma nawet 1000 (!) osób, a spotkanie ich jest gwarantowane ponieważ są dokarmiane. Donsol jest pod protektoratem WWF i rządu, gdzie unika się praktyk zatłoczenia na wodzie i ogranicza się ludzką ingerencję w ich życie ( myślę, że o pływaniu z rekinami wielorybimi na Filipinach powstanie odrębny tekst)


SPRAWDŹ INNE TEKSTY O FILIPINACH


POJEDŹMY GDZIEŚ RAZEM!


This error message is only visible to WordPress admins

Error: The account for szpilkiwplecaku needs to be reconnected.
Due to recent Instagram platform changes this Instagram account needs to be reconnected in order to continue updating. Reconnect on plugin Settings page

Zapisz się do NEWSLETTERA. Jesteś tutaj nieprzypadkowo! Myślę, że możesz znaleźć tutaj jeszcze więcej ciekawych treści. Dla subskrybentów przewidziałam unikatowe materiały 🙂

Szpilki w plecaku

Author Szpilki w plecaku

More posts by Szpilki w plecaku