fbpx Skip to main content

Wolność, dzikość, niezależność – natura podróżnika i kolekcja W.KRUK Freedom WOLF edition

Marka W.KRUK właśnie zaprezentowała nową odsłonę kolekcji Freedom zaprojektowanej przez Martynę Wojciechowską. Motywem przewodnim srebrnej biżuterii stał się wilk. Symbolika nie jest przypadkowa, bycie podróżnikiem to właśnie bycie wolnym, dzikim i niezależnym.

Podróżnicy to niespokojne dusze, dla których świat jest skarbnicą niezliczonych doświadczeń. Jak nikt inny są kolekcjonerami wrażeń pochodzących z natury i kontaktu z tym, co dzikie, nieskażone dobrodziejstwami nowoczesności.

Moja dzikość, wolność i niezależność zrodziła się w Afryce!

Właśnie tutaj, w tym jakże odmiennym od mojej europejskiej codzienności miejscu na Ziemi kształtował się mój charakter. Jako młoda 23-letnia dziewczyna podjęłam się trudnego zadania: zrozumienia tej różnorodności oraz objaśniania jej innym. Z czasem Afryka stała się moją zawodową specjalnością. Na początku nie było to łatwe, przez wiek, młody wygląd, płeć musiałam na każdym kroku udowadniać swoje kompetencje.

Wiele razy słyszałam od moich podopiecznych, że jako tak młoda osoba nie mogę mieć wystarczającej wiedzy, doświadczenia i umiejętności, żeby przekazać im właściwą wiedzę i ochronić przed czyhającymi na miejscu niebezpieczeństwami. Pewnie mieliby rację, gdyby nie to, że Afrykę pokochałam całym sercem a jej dzikość stała się dla mnie niezwykle pociągająca, przez co chłonęłam wszystko co mnie otaczało bardzo szybko. Dzięki otwartości na ludzi udało mi się wchodzić coraz głębiej w lokalne społeczności i poznawałam je od środka. Okazało się, że w wielu kwestiach są mi szalenie bliscy. Udało mi się zdobyć zaufanie podróżujących ze mną osób.

Afryka jest pięknym miejscem z zachwycającą naturą. Najważniejszym zadaniem współczesnego człowieka pragnącego zachować jej piękno dla kolejnych pokoleń jest zadbanie o jej w nienaruszony stan. Prawdziwą lekcję dzikości, wolności i niezależności daje safarii i obserwacja dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Moja pierwsza przygoda, kiedy poczułam, czym jest prawdziwa wolność miała miejsce w kongijskim lesie, podczas szukania zagrożonych wyginięciem goryli. Ich wyjątkowość, piękno i unikalność były bardzo inspirujące.

Podróżnik bez poczucia wolności i niezależności jest jak ptak zamknięty w klatce, który się dusi. Poznawanie świata ładuje moje baterie i daje życiową równowagę. Nie tylko afrykańskie kierunki zaspokajają tę potrzebę. Wystarczy odrobina przestrzeni, natura, dzikość, wolność i niezależność…

Nie bez powodu kolekcja W.KRUK Freedom Wolf edition Martyny Wojciechowskiej jest mi tak bliska. Ewa Chojnowska Lesiak - szpilki w plecaku - w.kruk freedom wolf edition 1Ewa Chojnowska Lesiak - szpilki w plecaku - w.kruk freedom wolf edition5Ewa Chojnowska Lesiak - szpilki w plecaku - w.kruk freedom wolf edition
Kolczyki: https://wkruk.pl/bizuteria/kolczyki/kolczyki-srebrne-freedom-5
Naszyjnik: https://wkruk.pl/bizuteria/naszyjniki/naszyjnik-srebrny-freedom-11
Nausznice: https://wkruk.pl/bizuteria/kolczyki/kolczyki-srebrne-freedom-8


Tekst powstał przy współpracy z marką W.KRUK


Zerknij także na artykuł magazynu ZWIERCIADŁO

Szpilki w plecaku

Author Szpilki w plecaku

More posts by Szpilki w plecaku

Leave a Reply