fbpx Skip to main content

Wielu z nas wciąż pozostaje w trakcie urlopów w domach. Czy warto? Nie! Czas ten można zorganizować znacznie lepiej, zwiedzając nowe kraje i zdobywając bezcenne wspomnienia. Często jednak tego nie robimy. Dlaczego nie podróżujemy?

Powody, dla których nie podróżujemy

  • Brak pieniędzy

Najczęstszym powodem, dla którego nie podróżujemy, jest obawa przed wydatkami związanymi z podróżą. I rzeczywiście — są to pieniądze, które musimy wydać ekstra (a jak wiadomo z reklam, w codziennym życiu jest na co wydawać!). Nie ma też co ukrywać — większość z nas nie zarabia takich kokosów, żeby móc często oglądać prawdziwe kokosy na egzotycznych wyspach 🙂

Można jednak na to zaradzić:

  • oferty last minute

Jeżeli decydujemy się na wycieczkę z biurem podróży, przejrzyjmy oferty last minute. Biura wcześniej czarterują samoloty i rezerwują odpowiednią ilość miejsc w hotelach. Jeśli nie zgromadziły wystarczającej ilości chętnych na wycieczki, chętnie sprzedadzą je po obniżonej cenie. Zapłacimy mniej, a dostaniemy równie ciepłą wodę w basenie i nie gorszy bufet w restauracji.Mombasa Diani Beach Kenia

  • tanie loty

Jeżeli planujemy wakacje wcześniej i kupimy bilety na 3 lub więcej miesięcy przed wylotem możemy upolować naprawdę niezłe oferty. Opcją również opłacalną, ale już dla miłośników nieco mocniejszych wrażeń (nie, samolot się nie rozbije! :)) jest wykupienie biletu w ofercie last minute.

Przy last minut będziemy mieć jednak niewiele czasu na przygotowania do podróży. Nie wiadomo też, czy taki łakomy kąsek się trafi, czy też jednak trzeba będzie zacisnąć zęby i zapłacić więcej niż za lot wykupiony znacznie wcześniej.

Jednak, jeśli chcemy spróbować, niektóre wyszukiwarki lotów dają możliwość wyboru tylko lotów last minute. Tylko czy najtaniej polecimy właśnie tam, gdzie wcześnie planowaliśmy? Niekoniecznie, ale życie bez niespodzianek byłoby nudne jak flaki z olejem, a przecież na wakacje jedziemy także po to, by skosztować ciekawszej kuchni :).Air France lotnisko Paryż

  • znajdź tani nocleg

Niekoniecznie musimy nocować w hotelach oferujących wiele gwiazdek i ciasteczko na poduszce 🙂 Równie komfortowo prześpimy się w miejscach, które są znacznie tańsze. Posługując się wyszukiwarką noclegów (jak chociażby booking.com) wybierajmy małe hoteliki na obrzeżach miast. Najczęściej bez problemu dotrzemy z nich do centrum komunikacją miejską.

W miastach nie brakuje również hosteli. Najtańszą opcją są oczywiście łóżka w pokojach wieloosobowych, ale jeśli zależy nam na większym komforcie, w hostelach znajdziemy także pokoje 2 czy 3-osobowe. Nie będą one miały dużo niższego standardu niż w hotelach. No może wspomniane ciasteczko na poduszce będzie trzeba położyć sobie samemu :).

Dla oszczędnych istnieje także zawsze możliwość skorzystania z couchsurfingu (i niekoniecznie oznacza to spanie na czyjejś kanapie, załapiemy się także na łóżko :)). Aby znaleźć takie oferty, możemy posłużyć się serwisem couchsurfing.com.

Opcją jest także serwis airbnb, gdzie znajdziemy tanie apartamenty. Nocowanie w mieszkaniu ma wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość jeszcze większej oszczędności — dostęp do kuchni. Dzięki temu śniadanie i kolację można przygotować sobie we własnym zakresie, zamiast jeść na mieście.śniadanie w RH Canfali

  • brak czasu

Dlaczego nie podróżujemy? Wieczny niedoczas! Jednak większość z nas ma przecież do dyspozycji urlop, który żal wykorzystywać na nowe produkcje Netflix :)! Także na co dzień przecież jest ważne, aby zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym. Wakacyjne wyprawy odgrywają w tym ważną rolę.

Podróże są nie tylko receptą na zdobycie nowych doświadczeń i poznanie nowych ludzi. To także sposób na podładowanie baterii, które wyczerpały się w codziennej gonitwie. Podróżami żyjemy w końcu nie tylko w trakcie ich trwania, ale też po ich zakończeniu — wspominając, przeglądając zdjęcia i żyjąc przez długi czas w ekscytacji odbytą przygodą.

Wyrwanie się z codziennej rutyny to także sposób na zachowanie higieny psychicznej. Relaks pozwala oderwać się od problemów i spojrzeć na codzienne życie z innej perspektywy. A znacznie lepiej wydać pieniądze na podróże niż na Prozac 🙂 Wszystko jest zresztą kwestią umiejętnego ustalania priorytetów i jeśli ustawimy je na podróż, na pewno znajdziemy czas!

  • Nie mamy z kim podróżować

O tym, jak nie stracić przyjaciół podczas wspólnych podróży pisałam wcześniej. A single, z którymi przyjaciele nie mogą się wybrać w podróż, są „skazani” na podróż w pojedynkę? Nie musi to być jednak ciężki wyrok! Samotne podróżowanie potrafi być przyjemne i ekscytujące a podczas wypraw możemy spotkać wielu ciekawych ludzi.

Podróżowanie samemu daje wyjątkowe uczucie wolności. Planujemy i spędzamy swoje dni tak, jak chcemy, nie musząc oglądać się na innych. Łatwiej wtedy o skorzystanie z ofert last minute i wybranie się w podróż zupełnie spontanicznie.

Jest to także sposób na sprawdzenie siebie w nowych warunkach, z dale od ciepełka znanych nam okoliczności. Sprzyja to budowie pewności siebie oraz zaufania do własnych decyzji.

Ale jeśli mimo wszystko brakuje Ci odwagi na samodzielną podróż? W internecie jest cała masa portali i grup dyskusyjnych, gdzie ludzie poszukują kompana na wyjazd do tego samego miejsca (FB Szukam kompanów podróży, Szukam kompana/kompanki podróży i wiele innych) Takie grupy dyskusyjne czasem mogą nam podrzucić pomysł na najbliższą podróż i dołączyć  do czyjejś wyprawy.chorwacja

  • mam zwierzaka i co z nim?

W okresie wakacji i w sezonach świąteczno-urlopowych jest zauważalny wzrost porzucanych bezpańsko lub do schronisk zwierząt. Niestety niektórzy decydują się na brutalniejsze, a nawet NIELUDZKIE kroki wobec swoich ukochanych pupili, które przestały być w danym momencie wygodne (tu bym się trochę rozwinęła, bo już mi się podnosi ciśnienie).

Ale zwierzaki nie muszą być powodem rezygnacji z podróży. Zawsze można poprosić rodzinę oraz znajomych, aby zajęli się podopiecznym na jakiś czas zabezpieczając ich w najpotrzebniejsze rzeczy i wskazówki. W Polsce coraz bardziej popularne są hotele i pensjonaty dla psów i kotów, których koszt mocno nie nadszarpnie portfele, a jedynie może nas narazić po powrocie na kociego focha lub ślinotok radości psa.Szpilki w plecaku

A zatem w podróż!

Strefa komfortu jest miła i wygodna, ale ciężko w niej doświadczyć czegoś nowego oraz zdjęcia w niej zrobione nie nadają się zazwyczaj na Instagrama :). Dlatego warto spakować się i ruszyć w nieznane. Ryzykujemy tylko niezwykłymi wrażeniami oraz ciekawymi wspomnieniami.

Posłuchaj rozmowy w Pytaniu na śniadanie

Dzisiejsza rozmowa zmobilizowała mnie do rozwinięcia tematu. Zapraszam Ciebie do odsłuchania rozmowy.

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/46061192/co-zrobic-by-w-nowym-roku-wiecej-podrozowac


Moje treści okazały się dla Ciebie pomocne, ciekawe? Kliknij i postaw mi wirtualną kawę. Dzięki temu wspierasz moją pracę na Szpilki w plecaku. Dziękuję!


Zapisz się do NEWSLETTERA. Jesteś tutaj nieprzypadkowo! Myślę, że możesz znaleźć tutaj jeszcze więcej ciekawych treści. Dla subskrybentów przewidziałam unikatowe materiały 🙂

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]
Szpilki w plecaku

Author Szpilki w plecaku

More posts by Szpilki w plecaku

Leave a Reply