fbpx Skip to main content

Internet i social media są skarbnicą inspiracji i pozytywnych ludzi. Mówi się, że one już nie długo zastąpią telewizję, bo to właśnie w sieci spędzamy coraz więcej czasu.

Jakże było mi miło, gdy magazyn Glamour poprosił mnie o wskazanie internetowych profili i blogów, które sprawiają, że chce mi się podróżować i tworzyć nowe materiały!

Środowisko podróżników to ludzie bardzo aktywni, niepotrafiący usiedzieć w miejscu, towarzyscy i motywujący. Im częściej się z nimi spotykam (już nie tylko przez internet!), tym bardziej dochodzę do wniosku, że właśnie podróże to mój świat i nie potrafię się już zatrzymać w miejscu.

Zatem…

 Kto mnie inspiruje?

Poniższa publikacja pojawiła się dość dawno (marzec 2018r.) i lista od tamtej pory bardzo mocno się rozwinęła

Środowisko podróżników bardzo mocno nawzajem się inspiruje. Jeśli czegoś sobie zazdrościmy to nie przedmiotów tylko doświadczeń. Nie jesteśmy też zawistni. Chętnie podglądamy swoje profile i dzielimy się ze sobą pomysłami jak ulepszyć swoje profile. Lubię blogi, na których znajduję bodźce, które mnie pociągną do działania. Jacob Riglin jest w tym świetny. Prowadzi kilka profili, w tym @beautifuldestinations, na którym wyszukuje obłędne zdjęcia najpiękniejszych miejsc na świecie, ale też ciekawych sytuacji, które można tam zaobserwować. Kilka dni temu wrzucił zdjęcie Amsterdamu nocą i choć nigdy nie ciągnęło mnie do tego miasta, od razu miałam ochotę tam pojechać. Wojażer Wesołowski na blogu opowiada o miejscach, które kojarzy z filmów i książek. Znajduję u niego mnóstwo miejsc, o których istnieniu nie miałam pojęcia. @busemprzezświat podróżując starym, kolorowym busem, nie tylko robią świetne zdjęcia, ale też piszą w interesujący sposób. Dużo się od nich uczę, np. w jaki sposób przygotowywać posty, żeby były ciekawe nie tylko dla mnie, ale przede wszystkim dla czytelników. Na Youtubie oglądam Kaję z Globstory. Jej filmy są bardzo merytoryczne i praktyczne. Ona dzieli się swoimi doświadczeniami, mówi jak coś zrobiła, jak gdzieś dojechała… A w dodatku sama wszystko kręci i montuje. Dziewczyna jest niezwykle inspirująca do działania!

Kogo mogłabym jeszcze dodać?

Mogłabym skazać setki profili, lecz podam tylko garść tych, które ja osobiście regularnie podglądam!
Subiektywna skrócona lista najciekawszych kont Instagramowych prowadzonych przez POLAKÓW!
@travelover.pl
@tasteandtravel_pl
@samaprzezswiat
@glodnyswiata
@travel_inhershoes
@theblondeflamingo
@whatannawears
@wszczytowejformie
@cam_myy
@gdziebadz
@jaktodaleko
@babkiwgory
@comewithme.pl
@domsli22
@emilievivre

Konta zagraniczne:
@hilvees
@tamara
@tarmilktea
@lovelypeta
@ohhcuture
@travelbloggers
@sheisnotlost
@doyoutravel
@meg_legs
@tourthelust
@lucyinthesskyy
@femmetravel
@epic.travels
@fulforlouis

PS. Myślę, że będę co jakiś czas uzupełniać listę 🙂

A Ty, kogo najchętniej podglądasz na Instagramie czy Facebooku? Do jakich blogów regularnie zaglądasz? Kto Ciebie inspiruje?

Zapraszam na swój Instagram:)Szpilki w plecaku

Author Szpilki w plecaku

More posts by Szpilki w plecaku

Leave a Reply