fbpx Skip to main content

Chociaż Barbados kojarzy się głównie z rajskimi, plażowymi panoramami to oferuje zdecydowanie dużo więcej. Tymczasem przygotowując się do wyjazdu doszukałam się kilku ciekawostek, które mnie zadziwiły. Jesteś gotowy?

Ciekawostki o Barbadosie

  1. Barbados ma trzeci najstarszy parlament na świecie trwający nieprzerwanie ponad 350 lat! Zasiada w nim 30 parlamentarzystów.
  2. W okresie 1841-1845 Barbados uważana za najzdrowsze miejsce do życia na świecie.
  3. Osoby w wieku 10-17 mogą spożywać alkohol w obecności rodziców.
  4. Najstarsza na świecie destylarnia rumu znajduje się na Barbadosie. Pierwsze zapisku o rumie na wyspie pojawiły się w połowie XVII wieku, a marka Mount Gay oficjalnie ruszyła w 1703 roku i działa do dzisiaj
  5. Barbados ma jedną z najgęstszych sieci dróg na świecie.
  6. Nazwa wyspy pochodzi prawdopodobnie od miejscowej odmiany drzew figowych, których korzenie tworzą gęstą siatkę przypominającą brodę. “Los Barbados” znaczy brodaty.
  7. Jedną z najbardziej popularnych wokalistek na świecie, która pochodzi z Barbadosu to Rihanna. Urodziła się ona 20 lutego 1988 roku w Saint Michael. W dniu jej urodzin na Barbadosie obchodzone jest święto jej urodzin.
  8. Jednym ze zwyczajów, który pojawił się wraz z angielskimi osadnikami, jest rozpoczęcie pierwszego dnia każdego miesiąca od słów “królik, królik”, co ma zapewnić szczęście przez nadchodzące 30 dni.
  9. Istnieje również przekonanie, że pierwsze dziecko lub dziecko urodzone w Święta Bożego Narodzenia jest przeznaczone, by być głupie (to dopiero głupota :P)
  10. Wierzą, że małym dzieciom powinno się dać płakać, gdyż w ten sposób rozwijają głos. Dzieci jednak nie powinny płakać nocą, gdyż duch zwany przez lokalnych “duppy” może ukraść głos niemowlęcia, które rano ochrypnie.

Zachęcam Cię do zapoznania z tekstami o Karaibach, między innym z Barbadosu, Aruby oraz Bonaire.


Zapisz się do NEWSLETTERA. Jesteś tutaj nieprzypadkowo! Myślę, że możesz znaleźć tutaj jeszcze więcej ciekawych treści. Dla subskrybentów przewidziałam unikatowe materiały 🙂

Szpilki w plecaku

Author Szpilki w plecaku

More posts by Szpilki w plecaku

Join the discussion 2 komentarze

Leave a Reply