fbpx Skip to main content

Już na samym początku mojej przygody z regularnym podróżowaniem (2009 rok) zdecydowałam się przyłączyć do programu lojalnościowego Flying Blue pozwalającego zbierać mile i korzystać z licznych przywilejów. Żałuję, że nie byłam skrupulatniejsza, bo ostatnio przejrzane i odkryte profity są szalenie kuszące! Dlatego w poniższym tekście powiem Ci, jak je zbierać, abyś nie zwlekał tak jak ja.

Czym jest program Flying Blue?

Flying Blue to działający od 14 lat program lojalnościowy oferowany przez Grupę Air France KLM, który zrzesza 39 linii oraz ponad 100 różnych partnerów, w tym znane marki zajmujące się wsparciem podrózy jak Booking, Hertz, Sixt Car Rental, Europcar, Budget, Avis, Golden Tupil Hotels, Hilton, Shangri-La Hotels, Radisson Hotels, Hyatt Hotels, Best Western i wiele innych. Zaskoczysz się, ile miejsc daje możliwość zbierania punktów Flying Blue, dających olbrzymie możliwości, a dzięki lojalności, podniesienie komfortu podróży i profity!

Przyłączenie się do programu jest bardzo proste i nic nie kosztuje. Wystarczy zalogować się na stronie https://www.flyingblue.pl/ lub tak jak ostatnio znajomi po mojej namowie, ściągnąć aplikację KLM i tam się zarejestrować. Zaraz po utworzeniu konta otrzymasz swój osobisty numer oraz kod QR, który za każdym razem pokażesz partnerowi zrzeszonemu we Flying Blue, aby naliczył Ci mile. Dużym udogodnieniem jest również możliwość automatycznego ściągnięcia karty do telefonicznego portfela. Pamiętaj, aby za zawsze, gdy kupujesz bilet, rezerwujesz hotel, czy samochód itp podać numer swojej karty Flying Blue.

Uwaga! Jeśli w ostatnich sześciu miesiącach korzystałeś z usług partnerów Flying Blue to możesz poprosić o dopisanie mil wstecznie (poprzez stronę Flying Blue).

Poziomy wtajemniczenia

Uwierz mi, że wkręciłam się w zbieranie mil, a jak widzisz z poprzednich akapitów jest to naprawdę dziecinnie proste. W ostatnim czasie wskoczyłam na poziom GOLD, dzięki czemu nie wydając dodatkowych pieniędzy czuję się jak VIP! Nie mam też wątpliwości, że organizując swoje podróże korzystasz z międzynarodowych firm, które zrzeszone są we Flying Blue i Skyteam. Im bardziej skrupulatnie będziesz zbierać mile, tym szybciej wskoczysz na wyższe statusy członkowskie.

W przypadku lotów samolotem otrzymujesz mile do wykorzystania (na darmowe przeloty czy inne nagrody) oraz mile doświadczenia (EX) o określonym czasie ważności. To one podnoszą Twój status członkowski i przywileje z tym związane.

Status EXPLORER (poziom podstawowy)

  • Oszczędź do 10 EUR na pierwszej dodatkowej sztuce bagażu rejestrowanego.
  • Zyskaj 10% zniżki na płatne miejsca specjalne (np z większą przestrzenią na nogi).

Status SILVER

  • Wybierz sobie dowolne miejsce w samolocie (typu standard) jeszcze zanim rozpocznie się odprawa albo skorzystaj z 25% zniżki przy zakupie miejsca specjalnego.
  • Weź 1 dodatkową sztukę bagażu rejestrowanego (bez opłat), jeśli lecisz liniami KLM lub wybranymi partnerskimi liniami lotniczymi.
  • Skorzystaj z usługi pierwszeństwa podczas odprawy,  na lotnisku (i nadawania bagażu) oraz przy wchodzeniu do samolotu.

Status GOLD

  • Zyskaj 7 Mili za każde wydane 1 euro (np. Twój bilet kosztuje 3500 PLN = 745 euro, więc na Twoje konto trafia 745 x 7 = 5215 mil)
  • Bezpłatny step do poczekalni SkyTeam z 1 gościem (obowiązują określone warunki)
  • SkyPriority: pierwszeństwo obsługi na całym lotnisku
  • 50% zniżki na wybór miejsca specjalnego na pokładzie
  • Darmowy wybór miejsc standardowych
  • Zwiększony limit dopuszczalnego bagażu rejestrowanego na lotach SkyTeam

Status PLATINIUM

  • Zyskaj 8 Mili za każde wydane 1 euro
  • Bezpłatny wstęp do poczekalni SkyTeam z 1 gościem (obowiązują określone warunki)
  • SkyPriority: pierwszeństwo obsługi na całym lotnisku
  • Bezpłatny wybór miejsca
  • Zwiększony limit dopuszczalnego bagażu rejestrowanego na lotach SkyTeam
  • Infolinia dedykowana obsłudze członków Platinum 24/7

Jak wykorzystać mile?

Mile doświadczenia służą jedynie podnoszeniu statusu członka programu Flying Blue, ale oprócz tego dostaje się również mile do wykorzystania u partnerów zrzeszonych w program lub kupując produkty materialne dostępne stronie lub aplikacji. Rzecz jasna, za te mile możesz też zamówić darmowe loty, głównie po to się je zbiera 🙂

Mnie najprościej jest to robić z pozycji aplikacji (jest naprawdę sprytnie zrobiona pod kątem programu Flying Blue oraz dla mnie jako pasażera i klienta linii lotniczych!). Do tej pory wymieniałam mile na biżuterię oraz produkty. Lecz to nie wszystko! Mając ich odpowiednio dużo, można je wymienić na loty albo zrobić upgrade. Co to znaczy? Kup lot w taryfie ekonomicznej a milami zapłacisz za poniesienie biznes klasy. To świetne rozwiązanie na długie przeloty, kiedy docierając do miejsca docelowego chcesz czuć się wypoczętym (ciekawszy i bardziej urozmaicony catering oraz fotel rozkładany do pozycji leżącej, na którym możesz spać!). Oprócz tego, ostatnio odprawiając się przez aplikację, milami zapłaciłam za za miejsce specjalne, takie z większą przestrzenią na nogi. Radzę też – pobuszuj we Flying Blue Store (https://store.flyingblue.com/), aby sprawdzić, na co możesz wymienić swoje mile – od markowych okularów, przez kosmetyki i gadżety sportowe, aż po atrakcje turystyczne jak zwiedzanie Bordeaux zabytkowym samochodem!

Satus GOLD: Lounge i Sky Priority Flying Blue – poczuj się jak VIP!

Jestem zakochana możliwościach, jakie daje mi mój status Gold! Sky Priority to nic innego jak pierwszeństwo w: odprawie check in, przejściu przez gate czyli omijanie kolejek u WSZYSTKICH partnerów Flying Blue. To pierwszy przywilej, którym się cieszę i który uwielbiam. Ale drugi jest lepszy, mianowicie bezpłatne wejście do wygodnych poczekalni (tzw. lounge) należących do Skyteam na całym świecie dla mnie i 1 osoby towarzyszącej. Tam poczujesz namiastkę luksusu, a na pewno komfortu: bezpłatny dostęp do ciepłych posiłków, napoi, przekąsek, pryszniców (czasem też są nawet zabiegi SPA!), wygodnych foteli. To jakbyś udał się do salonu i tam wyczekiwał na kontynuację podróży. (Oczywiście taki dostęp można również wcześniej zakupić bez posiadania statusu członkowskiego).

Przyznam Ci się, że od momentu przyznania mi tego przywileju stałam się poszukiwaczem lounge na każdym lotnisku! Już nie siedzę po podłogach, gdy ludzi pełno i nie przepłacam za lotniskowe knajpiane jedzenie. Dostaję serwis VIP i czuję się jak VIP, a ja tylko zbieram mile. Zerknij poniżej, jak wyglądają takie strefy na lotniskach.

Podczas ostatniej podróży zatrzymałam się w Paryżu. Jedząc w wygodnym fotelu ciepłego croissanta, pijąc świeżo wyciskany sok i prawdziwego szampana z Champanii aż się wzruszyłam. Nigdy nawet nie myślałam, że mogę znaleźć się w takim miejscu i korzystać z dobrodziejstw, które wydawało mi się są zarezerwowane jedynie dla ultra bogatych ludzi.


TEKST POWSTAŁ PRZY WSPÓŁPRACY Z KLM, PARTNERA MOICH LICZNYCH PODRÓŻY.

ZERKNIJ, GDZIE RAZEM MOŻECIE RUSZYĆ


Zapisz się do NEWSLETTERA. Jesteś tutaj nieprzypadkowo! Myślę, że możesz znaleźć tutaj jeszcze więcej ciekawych treści. Dla subskrybentów przewidziałam unikatowe materiały 🙂

Szpilki w plecaku

Author Szpilki w plecaku

More posts by Szpilki w plecaku

Leave a Reply