Styczeń i grudzień to czas kiedy w Tanzanii roi się od wszelkiej zwierzyny, na którą polujemypodczas bezkrwawego safarii. Mądre zwierzęta podążają z wypasu w Kenii, gdzie urządziły sobie wielkie przedszkole, za chmurami wróżącymi zielone pastwiska w kolejnym sezonie rozrodu młodych.

Poszukując zwierząt niejednokrotnie my tonęliśmy w błocie a nasze bagaże w deszczu, który potrafił się przedrzeć nawet przez szczelne zabezpieczenia plandeką. Tak było i tym razem. Na szczęście gospodarze obozowiska przyjęli nas ciepłą kolacją. Po długiej podróży moi kompani rozeszli się do swoich pokojów-namiotów a ja zostałam w recepcji próbując z kierowcami zakończyć „przygodę paszportową” czwórki swoich podopiecznych.

Mając już wszystkie formalności za sobą wróciłam do pokoju, wzięłam prysznic, przy głowie zostawiłam telefon z nastawionym budzikiem i udałam się na zasłużony odpoczynek.

W nocy wiał silny wiatr. Szumiały drzewa, pod którymi rozstawiono namioty. Plandeki namiotu zakrywające moskitiery częściowo były zawinięte, nie zasunięte na brzegach. Falowały od podmuchów wiatru.

Biiiiiiip. Wiadomość SMS: „Ewa, boimy się. Koło naszego namiotu przechodzi stado bawołów”.


Booking.com


Uśmiechnęłam się. „Nie wychodźcie z pokoju, zgaście światło” odpisałam.
Dopiero po jakimś czasie się zorientowałam o jakich emocjach mowa. Chwilę później usłyszałam tupiące w błocie kopyta, uderzające o siebie rogi walczących byków. Widziałam ściany namiotu poruszane przez cielska ocierających się o nie zwierząt. A to wszystko tuż przy mojej głowie. Poziom adrenaliny był dodatkowo potęgowany przez glosy wyjących w oddali hien. Co jakiś czas błyskały błyskawice i uderzały pioruny. Minęło sporo czasu zanim karawana bawołów opuściła teren obozowiska.

Może noc była częściowo nieprzespana, ale cóż, wole takie wrażenia, które pozostaną do końca życia…


This error message is only visible to WordPress admins
Error: No posts found.
Szpilki w plecaku

Author Szpilki w plecaku

More posts by Szpilki w plecaku