fbpx Skip to main content

Izrael z plecakiem przez pustynie i oazy!

To będzie podróż szlakiem niekonwencjonalnym-niepielgrzymkowym. Będzie to półbackpackerska wyprawa! Naszym celem są pustkowia, spacery przez zaskakującą pustynię i oazę. Nie ominiemy miejsca, gdzie krzyżują się najważniejsze religie świata, czyli Jerozolima. „Zanurzymy się” w Morzu Martwym i Morzu Śródziemnym w Tel Avivie. W stolicy skosztujemy nocnego życia.

4500 PLN+800 USD

3 OSOBY

8 DNI

terminy na 2024 wkrótce!

NIE MA WYMAGAŃ SZCZEPIENIA ANI TESTU COVID

Zobacz miejsca, które odwiedzimy!

Formularz zgłoszeniowy:

  Program podróży

  Dzień 1
  Ruszamy z Polski do Izraela! Z lotniska w Tel Avivie przetransportujemy się do Jerozolimy komunikacją publiczną. W hostelu zostawimy klamoty i przejdziemy się po okolicy, próbując zgłębić niezwykłość miasta na styku kultur. Wieczorem zaznamy nocnego życia w Yehuda Market!

  Dzień 2
  Ten dzień spędzimy na odkrywaniu zakamarków najbardziej niezwykłego miasta w Izraelu – Jerozolima. Tu można spędzić cały dzień i wcale się nie nudzić! Odwiedzimy miejsca z czterema religiami współżyjącymi na starym mieście: islamem, judaizmem, chrześcijaństwem i kościołem armeńskim. Zatrzymamy się m.in pod Bramą Jaffy i przy Bramie Damasceńskiej, pod Ścianą Płaczu, w Bazylice Grobu Świętego, przejdziemy przez Cytadelę, miniemy kilka stacji drogi krzyżowej i wiele innych. Zaprowadzę w najlepsze miejsce, gdzie można podziwiać stare miasto z góry i zaobserwować, jak w panoramie mieszają się meczety, synagogi i kościoły. Spróbujemy lokalnych wyrobów z ulicznych kramów. Nocleg w Hostelu.

  Dzień 3
  Wczesnym rankiem autem wyjeżdżamy w kierunku Morza Martwego. Przejdziemy przez oazę  Ein Gedi mniej znanym szlakiem Arugot i kąpać się pod wodospadami i w naturalnych basenach (TO JEST RAKIETA! przeczytaj TUTAJ). Sprawdzimy także, czy można się utopić w Morzu Martwym. Jak się dobrze zepniemy to jeszcze coś opcjonalnego dodamy! Może Masada? Może rzeka Jordan? Na nocleg wracamy do Jerozolimy. (Jeśli nie chcesz zwiedzać Ein Gedi, masz wówczas szansę na całodniowe wygrzewanie się na plaży nad Morzem Martwym).


  Dzień 4
  Po śniadaniu pakujemy się i jedziemy na południe w stronę Pustyni Negew do Mitzpe Ramon. Po południu pójdziemy na punkt widokowy, gdzie rozciąga się niezwykła panorama na Negew. Wieczorem w naszym hostelu zrobimy sobie instaWykład i opowiem jak się przygotować do wyjścia na pustynię następnego dnia. Nocleg w Mitzpe Ramon.

  Ein Gedi

  Dzień 5
  Zanim wstanie słońce ruszamy na eksplorację Pustyni Negew. Wchodząc w głąb makteszu będziemy Makteszu Ramon by  obserwować, jak zmieniają się kolory skał i piasku.  Jest to jedna z najbardziej spektakularnych formacji geologicznych na pustyni Negew w Izraelu. Nasz spacer w zależności od tempa, jakie sobie nadamy będzie trwał ok 6 godzin. Zobaczycie na własne oczy, że pustynia to nie tylko piasek, lecz skały, wzniesienia i różne formacje. Trzeba się przygotować na pustynną przygodę! Popołudnie mamy wolne, ale mogę umówić wyjazd do oazy na naturalne kąpiele na terenie makteszu lub zjazdy na linie na ścianach makteszu. Nocleg w hostelu w Mitzpe Ramon.

  Dzień 6
  Po śniadaniu jedziemy do Tel Avivu. Jeśli starczy sił po długiej podróży pójdziemy na plażę wymoczyć się w Morzu Śródziemnym! Nocleg w Tal Aviv.

  Dzień 7
  Tel Aviv jest drugim co do wielkości miastem w Izraelu z przebogatą historią i hipsterskimi knajpami. Możemy zobaczyć starą dzielnicę Jaffa, pójść na bazar Carmel na najlepszą chałwę i pyszne przystawki, przejść widowiskową promenadą albo zanurzyć zadek w ciepłej wodzie Morza Śródziemnego. Sami zdecydujemy na co mamy ochotę. Nocleg w Tel Aviv.


  Dzień 8
  Kończy się nasza przygoda w Izraelu. W godzinach popołudniowych ruszamy w stronę lotniska i wracamy do Polski. Na lotnisku zbijamy piąteczkę i umawiamy się na kolejny trip!

  Tel Aviv

  terminy na 2024 wkrótce!

  Trasa może odbyć się w DOWOLNYM terminie jeśli zbierzemy 3 osoby:)

  Wyjazd jest realizowany przy zgłoszeniu się 3 osób i tylko tyle liczy grupa! Jedziemy w małym składzie! Zapytaj trzech swoich ziomków albo zgłoś się do mnie na listę i ruszamy! Nie bój się, że nikogo nie znasz!

  Zgłoszenia i zapytania przyjmowane są mailowo pod adresem: evechojnowska@gmail.com lub uzupełnij formularz zgłoszeniowy

  Formularz zgłoszeniowy:

   Koszt pakietu

   Pilot zastrzega sobie prawo do roszady dni programu i zmian, jeśli będzie tego wymagać sytuacja na miejscu!

   4500 PLN + 800 USD

   Cena zawiera:

   • noclegi w sprawdzonych hostelach w pokojach lub bungalow wieloosobowych
   • przejazdy komunikacją publiczną i prywatnym autem,
   • śniadania kontynentalne na całej trasie z wyłączeniem pustyni – tu gotujemy sami
   • ubezpieczenie
   • warsztaty Instagramowe dotyczące obróbki zdjęć i funkcjonowania social mediów
   • kilometry niezwykłych krajobrazów, dziesiątki przygód i spotkań z niezwykłymi ludźmi, głowa pełna wrażeń

   Cena nie zawiera:

   • biletu na lot międzynarodowy (ale mogę pomóc Ci go kupić – koszt to ok. 2000PLN)
   • biletów wstępu, w tym do Masady i EinGedi (ok 30 USD)
   • dodatkowych posiłków (ok 20 USD/dzień)
   • napiwków

   Płatności:

   Pierwsza rata przy zapisie: 4500 PLN
   Druga rata: 800 USD uczestnik zabiera ze sobą i przekazuje pilotowi na miejscu

   Wyjazd będzie realizowany przy współpracy z:

   Zapisz się do NEWSLETTERA. Jesteś tutaj nieprzypadkowo! Myślę, że możesz znaleźć tutaj jeszcze więcej ciekawych treści. Dla subskrybentów przewidziałam unikatowe materiały 🙂