Safari z poszukiwaniem wielkiej piątki relaks nad Oceanem Indyjskim!

13 DNI

21.11-3.12.2020

5 990 PLN + 2 040 USD

Park Narodowy Góry Kenii - Jezioro Nakuru - Jezioro Bogoria - Jezioro Naivasha - Rezerwat Masai Mara - Nairobi – Mombasa

Zgłoszenie:

  wielka migracja masai mara

  Dzień 1.

  Rano zbiórka z pilotem wycieczki na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Nairobi przez jeden z portów tranzytowych. Lądowanie na afrykańskim lądzie w godzinach wieczornych. Odprawa paszportowa. Transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

  Dzień 2.

  Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd do domu Karen Blixen – wizyta na słynnej farmie należącej do autorki „Pożegnania z Afryką”. Następnie wyjazd do Parku Narodowego Góry Kenii. Transfer przez plantacje kawy i ananasów do podnóża drugiego co do wielkości szczytu Afryki – Mount Kenya. Zakwaterowanie w lodżach. Lunch, a następnie krótki trekking w Parku Narodowym Góry Kenia (udział w trekkingu nieobowiązkowy). Po drodze delektowanie się widokami, pierwsze spotkanie z dziką afrykańską florą i fauną. Powrót na kolację do lodży. Nocleg.

  Dzień 3.

  Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Jeziora Nakuru. Spotkać w nim można zwierzęta
  z Wielkiej Piątki: bawoły, nosorożce, lwy i lamparty (z wyjątkiem słoni). Są też żyrafy, stada antylop i guźców. Po drodze uroczyste przekroczenie równika. Zakwaterowanie w lodżach na terenie parku, lunch. Po południu pierwsze bezkrwawe łowy – safari. Kolacja i nocleg w lodżach.

  Dzień 4.

  Wczesna pobudka i poranne safari w Parku Narodowym Jeziora Nakuru. Po śniadaniu ruszamy w dalszą drogę nad jezioro Bogoria – prawdziwy raj dla miłośników i obserwatorów ptaków. Zakwaterowanie w lodżach, lunch. Po południu wyprawa do Parku Narodowego Lake Bogoria, podziwianie flamingów i antylop. Wizyta w „naturalnej saunie” przy gejzerach, z których słynie ta okolica. Kolacja w lodżach i wieczorna kąpiel w termalnym basenie.

  Dzień 5.

  Po śniadaniu przejazd nad jezioro Naivasha. Wizyta w Elsamer – kolonialnym domu należącym do Joy i Georgea Adamsonów. Zgromadzono w nim pamiątki związane ze słynną parą, która wychowała Elzę z afrykańskiego buszu. Na terenie posiadłości mieszkają małpy colobusy, czyli gerezy – potomkowie stada założonego przez Joy Adamson. Zakwaterowanie i lunch w hotelu nad jeziorem Naivasha. Po południu wyprawa łodzią na wyspę Crescent – spacer wśród stad żyraf i antylop w miejscach, które były planem filmowym „Pożegnania z Afryką”. Kolacja i nocleg w hotelu.

  Dzień 6.

  Po śniadaniu wyjazd do rezerwatu Masai Mara. Po drodze spotkanie z najbardziej legendarnym i walecznym plemieniem Masajów. Odwiedziny w wiosce dodatkowo płatne ok. 25 USD od osoby. Lunch i zakwaterowanie w lodżach. Po południu wyprawa na foto safari. Przemierzanie ogromnej przestrzeni sawanny wypełnionej stadami gnu, żyraf i zebr. W lipcu i sierpniu miliony zwierząt wędrują z płaskowyżu Serengeti by na żyznych równinach nad rzeką Mara znaleźć soczystą trawę. Za nimi podążają drapieżniki.

  Dzień 7.

  O świcie wyruszamy na bezkrwawe łowy nad rzekę Mara. Możliwość upolowania obiektywem aparatu fotograficznego Wielkiej Piątki albo Wielkiej Dziesiątki. Podglądanie polujących drapieżników. Feria barw zmieniającej się zależnie od pór dnia sawanny. Powrót na śniadanie do lodży. Czas na relaks, po południu kolejne safari. Dzień dla prawdziwych afrykańskich myśliwych. Kolacja w lodżach.

  Dzień 8.

  Po śniadaniu przejazd przez Wielki Rów Afrykański do Nairobi. Transfer na dworzec kolejowy. Około godz. 14 wyjazd pociągiem do Mombasy. Przyjazd wieczorem (około godz. 20), transfer do hotelu położonego nad Oceanem Indyjskim. Kolacja i nocleg.

  Dzień 9.

  Dzień na zasłużony odpoczynek. W tym miejscu, rytm dnia wyznaczają przypływy i odpływy oceanu. Podczas odpływu spacery szeroką plażą wśród skał rafy koralowej, podczas przypływu kąpiele w oceanie.

  Dzień 10.

  Ciąg dalszy plażowych uciech. Dla chętnych fakultatywna wycieczka: zwiedzanie Mombasy (koszt ok. 45 USD). Dzień 11. Wypoczynku ciąg dalszy, korzystanie z uciech plażowych, pływanie, bryzganie, taplanie, stanie na jednej nodze, wystawianie ciała na zbawienne działanie promieni słonecznych…

  Dzień 12.

  Śniadanie w hotelu, a następnie czas na pożegnanie z Afryką. Transfer z hotelu na lotnisko w Mombasie. Wylot do Nairobi, przesiadka i dalszy lot do Europy.

  Dzień 13.

  Rano przylot do jednego z portów tranzytowych, przesiadka na samolot do Polski. Powrót do
  Warszawy.

  Termin: 21.11-3.12.2020

  Koszt pakietu: 5 990 PLN + 2 040 USD

  Cena zawiera:

  • bilet lotniczy na trasie: Warszawa – Nairobi, Mombasa – Warszawa
  • transport samochodami typu Safari Land Cruiser z odkrywanym dachem podczas safari
  • opieka polskiego pilota na całej trasie (czyli MNIE 🙂
  • zakwaterowanie: podczas safari noclegi w lodżach – domki w stylu safari zwykle z basenem i ładnym ogrodem tropikalnym, w Mombasie – hotel 5*****
  • wyżywienie: trzy posiłki dziennie w parkach narodowych i rezerwatach; śniadania i kolacje w Mombasie
  •  opłaty za miejscowych przewodników
  •  ubezpieczenie TU Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

  Cena nie zawiera:

  • bilety wstępu do parków, rezerwatów i innych odwiedzanych obiektów: 120 USD
  •  wiza elektroniczna do Kenii: 52 USD
  •  wycieczki fakultatywne wymienione w programie: ok.70 USD
  •  dopłata do pokoju 1-osobowego: 590 USD
  •  zwyczajowe napiwki: 60 USD

  Jedziemy w bardzo kameralnym składnie! Jeśli nie masz z kim jechać – nie martw się! Podróżowanie to także poznawanie nowych ludzi, a włóczęgów-solistów jest cała masa. Znajdziemy Ci w ekipie dokwaterowanie.


  Zgłoszenia i zapytania przyjmowane są mailowo pod adresem: wyprawy@szpilkiwplecaku.pl lub uzupełnij poniższy formularz zgłoszeniowy

  Formularz zgłoszeniowy: