Termin: 27.12.2022-8.01.2023

Dziecko lat 6 – 101990 PLN + 1920 USD + przelot*
Dziecko lat 11 – 121990 PLN + 2350 USD + przelot*
Dorosły (od lat 13)2690 PLN + 2600 USD + przelot*

max. 12 osób

Park narodowy Tarangire Tanzania - Szpilki w plecaku

Zgłoszenia i zapytania przyjmowane są mailowo pod adresem: evechojnowska@gmailcom lub uzupełnij formularz zgłoszeniowy

  Co wyróżnia trasę?

  • Kultowe zwierzęta i miejsca, jak w najlepszej powieści przygodowej. Każdemu dziecku i rodzicowi taka wyprawa stworzy wspaniałe wspomnienia na całe życie.
  • Najlepszy na polskim rynku standard hoteli i lodży; szczególnie wyprawy z dziećmi nie mogą mieć słabych punktów. Niemal wszystkie noclegi w miejscach o standardzie na poziomie 4 gwiazdek, oprócz jednej nocy w (bardzo ładnej) lodży 3-gwiazdkowej.
  • Niezawodny transport w jeepach Toyota Land Cruiser: 6 niezależnych foteli z podłokietnikami dla każdego uczestnika. Każdy zajmie miejsce przy oknie i z dostępem do podnoszonego dachu. W dżipie jest też lodówka i dostęp do prądu.
  • Mądry program. Wiemy, jak dobrze rozplanować podróż z dziećmi, tak aby zmęczenie i inne trudy podróży nie przyćmiły radości z niej. Przejazdy między parkami nigdy nie będą zbyt długie, w każdej chwili będzie możliwość postoju. Kameralna grupa pozwala na dużą dozę elastyczności.
  • Mała grupa, składająca się z maksymalnie 12 uczestników. W takich warunkach zorganizowane podróżowanie zyskuje zupełnie nową jakość, a w towarzystwie dzieci daje większy komfort psychiczny.

  Plan podróży:

  DZIEŃ 1: WYLOT Z POLSKI

  Wylot z Warszawy do Tanzanii.

  DZIEŃ 2: MOSHI

  Lądowanie na lotnisku Kilimandżaro. Transfer do Moshi, zakwaterowanie w ładnym, 4-gwiazdowym hotelu. Spotkanie organizacyjne z przewodnikiem, kolacja.

  DZIEŃ 3: WODOSPAD MATERUNI, ARUSHA

  Całodzienna wyprawa do Wodospadu Materuni. Zaczniecie od przejazdu samochodem na skraj Parku Narodowego Kilimandżaro, do gęstych lasów tropikalnych u podnóża Góry. Wycieczka jest miłym wstępem do safari i daje możliwość poznania znacznie bardziej zalesionych i górzystych rejonów, stojących w kontraście do rozległych równin Serengeti. Po niedługiej wędrówce czeka Was spotkanie z 70-metrowym Materuni Falls. Wracając odwiedzicie miejscową wioskę, gdzie lokalni mieszkańcy przybliżą Wam tajniki ekologicznej uprawy kawy, lubiącej wilgotne zbocza Kilimandżaro. Powrót i obiad w ciekawej i dobrej lokalnej restauracji. Po niej przejazd do hotelu w Arushy , aby skrócić drogę do PN Tarangire następnego dnia. Po drodze zatrzymacie się przy Cmentarzu Wygnańców Polskich, którzy do ówczesnej Tanganiki dotarli za sprawą Armii Andersa.

  DZIEŃ 4: PARK NARODOWY TARANGIRE

  Po śniadaniu wsiądziecie do kultowych samochodów terenowych Toyota Land Cruiser, po czym ruszycie do Parku Narodowego Tarangire. Znakiem rozpoznawczym tego parku są stada słoni, żyrafy i strusie wędrujące pośród baobabów i akacji. Jeśli dopisze Wam szczęście, staniecie oko w oko z dzikim, kilkutonowym słoniem, który pozwoli Wam przyjrzeć się sobie z odległości zaledwie kilku metrów – Tarangire to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie dzikie słonie nie stronią od ludzi. Oczywiście spotkanie geparda czy lwa też nie należy tu do rzadkości. Po południu dotrzecie do komfortowej lodży w rejonie Parku Narodowego Manyara, gdzie czekać Was będzie kolacja.

  DZIEŃ 5: KALDERA NGORONGORO

  Kolejnym przystankiem jest Ngorongoro, miejsce kultowe wśród entuzjastów afrykańskiej przyrody. To właśnie w tym rezerwacie kręcone były najwspanialsze filmy przyrodnicze o Afryce. Jego centralnym punktem jest jedna z największych kalder świata o powierzchni 260 km kwadratowych i głębokości 600 m. Ruszycie na jej dno, gdzie zamieszkuje najgęstsza na Ziemi populacja drapieżnych ssaków. Nagromadzenie zwierząt w Ngorongoro jest wręcz nieprawdopodobne: lwy, hieny, bawoły, słonie i hipopotamy przeplatają się z zebrami, wszelkiej maści antylopami i kolorowym ptactwem. W rejonie krateru znajduje się niejedna wioska, zamieszkała przez fascynujący afrykański lud – Masajów. Jeśli tylko wyrażą zgodę, wejdziecie do ich wioski, a to co tam sfotografujecie stanie się dla Was wspaniałą podróżniczą pamiątką. Popołudniu powrót do lodży na kolację i nocleg.

  DZIEŃ 6: NGORONGORO – ZANZIBAR, WSCHODNIE WYBRZEŻE

  Po śniadaniu w lodży pojedziecie na lotnisko Kilimandżaro, gdzie pożegnacie się z naszymi tropicielami i skąd polecicie na Zanzibar. Tam czeka Was krótki przejazd na wschodnie wybrzeże wyspy, gdzie znajdują się jedne z najcudowniejszych plaż świata. Zakwaterowanie w wysokiej klasy ośrodku wypoczynkowym z basenem i prywatną plażą – tu w ogóle nie ma tłoku, za to piasek i woda są odzwierciedleniem plażowego ideału. To miejsce sprosta gustom nawet najbardziej wybrednego turysty: rajskie otoczenie, wspaniałe owoce morza, cisza, pełna intymność. Nocleg w komfortowym bungalowie nad samym brzegiem oceanu.

  CZĘŚĆ II: ZANZIBAR, DZIEŃ 6 – 12
  Sunsara - Tanzania rodzinnieDZIEŃ 7 – 8: PLAŻOWANIE I NIE TYLKO

  Po kilku intensywnych dniach na safari musi wreszcie przyjść pora na porządny odpoczynek. Plaże Zanzibaru idealnie nadają się do tego celu, obdarowując Was natychmiastową, wszechogarniającą błogością. Podczas tego leniwego czasu możecie przeplatać ze sobą kąpiele w basenie i w oceanie, spacery po plaży, opalanie się, z pysznymi posiłkami, napojami i sesjami masażu. Są też możliwości dla bardziej aktywnych, np. kajaki albo skutery.

  DZIEŃ 9: STONE TOWN I WYSPA WIĘZIENNA

  Po śniadaniu wyjazd do Stone Town, centralnej części stolicy wyspy. Przejazd trwa ok. 1 godziny i 10 min. Spotkanie z przewodnikiem przy plaży w centrum miasta, następnie przeprawa prywatną łódką na Prison Island, gdzie główną atrakcją są lądowe żółwie giganty – można je swobodnie dotykać i karmić. Wiek niektórych przekracza nawet 150 lat. Wyspa jest też ważną częścią historii handlu niewolnikami. Na koniec zwiedzania krótki relaks na lokalnej, niewielkiej i urokliwej plaży. Ok. godz. 13:00 powrót do Stone Town. Tam, lunch w znanym barze z doskonałymi owocami morza i nie tylko, w bardzo przystępnych cenach. Następnie przewodnik oprowadzi Was po najciekawszych miejscach Kamiennego Miasta, przybliżając jego ciekawą historię. Głównymi punktami będą Targ Niewolników, House of Wonders – największy budynek Zanzibaru oraz Stare Forty. Ok. godz. 17:00 powrót do hotelu i kolacja.

  DZIEŃ 10: WSCHODNIE WYBRZEŻE, FARMA PRZYPRAW

  Oprócz plażowania ok. 1/3 dnia (licząc z przejazdem, ca. 4 -5 godzin) można poświęcić na bardzo ciekawą wycieczkę po największej państwowej farmie przypraw, gdzie dotkniecie, posmakujecie i dowiecie się wielu ciekawostek na temat lokalnego bogactwa przypraw i owoców (Zanzibar jest jednym z największych na świecie eksporterów goździków). Będzie sesja smakowania przepysznych kokosów prosto z palmy, wąchania naturalnych olejków, mydeł i perfum (z możliwością ich kupna), a także możliwość zjedzenia świeżych owoców, którym nasze rodzime kompletnie nie mogą się równać.

  DZIEŃ 11: THE SAFARI BLUE

  Niemal całodzienna przygoda na wodzie, z różnymi atrakcjami, zwana krótko The Safari Blue. Składa się na nią m.in. rejs tradycyjną dłubanką, snorklowanie pośród rafy koralowej, wypatrywanie delfinów, lunch z owocami morza, relaks na rajskiej, piaskowej wysepce oraz pływanie w namorzynowej lagunie. Wyjazd z hotelu w godzinach porannych, powrót przed obiadokolacją.

  DZIEŃ 12: WSCHODNIE WYBRZEŻE, WYLOT*

  Ostatnie plażowanie, wieczorem przejazd na lotnisko na Zanzibarze**

  DZIEŃ 13: PRZYLOT DO POLSKI

  Lądowanie na lotnisku w Warszawie

  *Dla chętnych możliwość przedłużenia pobytu na Zanzibarze

  **Tylko jeżeli lot powrotny rozpoczyna się w Dar Es Salaam (możliwy również z Zanzibaru)

  lew - zwierzęta na safari w Afryce - Szpilki w plecaku
  słoń - Etosha - Szpilki w plecaku
  Serengeti - Tanzania - Szpilki w plecaku
  Tanzania rodzinna
  taniec podskoki Masajów

  Cena zawiera:

  • Safari w Parkach Narodowych Tarangire i Ngorongoro
  • Trekking do wodospadu Materuni pod Kilimandżaro + Coffee Tour i lunch w lokalnej wiosce
  • Opiekę polskiego lidera, doskonale znającego Tanzanię i świetnie rozumiejącego dzieci
  • Przelot Kilimandżaro – Zanzibar
  • Transport wygodnym, prywatnym minibusem (przed safari)
  • Po przylocie do Tanzanii nocleg w bardzo ładnym, wysoko ocenianym hotelu 4-gwiazdkowym, z widokiem na Kilimandżaro
  • Nocleg w wysoko ocenianej lodży w Arusha
  • Pełne ubezpieczenie KL + NNW + OC + sporty ekstremalne + bagaż
  • Podczas safari:
  • Transport w niezawodnych Toyota Land Cruiser z całkowicie podnoszonym dachem. Niezależny fotel z podłokietnikami, przy oknie, dla każdego uczestnika + lodówka i dostęp do prądu
  • Doskonałego lokalnego przewodnika/tropiciela
  • 2 noclegi w wysoko ocenianej, komfortowej lodży safari: bungalowy z wysokim sufitem, oświetleniem, umeblowaniem, drewnianą podłogą, tarasem, dużymi łóżkami oraz własną łazienką z toaletą, ciepłą wodą i prysznicem (standard odpowiadający ca. 4 gwiazdkom). W zależności od zapotrzebowania każdej rodziny, możliwość noclegu w pokojach 2-, 3- lub 4-osobowych. Gwarantowana pełna prywatność (każda rodzina dysponuje własnym pokojem/pokojami).
  • Wszystkie opłaty związane z pobytem w parkach i rezerwatach
  • Pełne wyżywienie
  • Podczas pobytu na Zanzibarze
  • 6 noclegów w pięknym, bardzo wysoko ocenianym ośrodku 4-gwiazdkowym, w doskonałym zakątku wyspy, z basenem i bezpośrednim dostępem do płaskiej plaży. W zależności od zapotrzebowania każdej rodziny, możliwość noclegu w pokojach 2-, 3- lub 4-osobowych. Gwarantowana pełna prywatność (każda rodzina dysponuje własnym pokojem/pokojami).
  • Wodne „Safari Blue”
  • Zwiedzanie Stone Town, Wyspy Więziennej i farmy przypraw
  • Transport na wyspie zgodnie z programem, prywatnym, klimatyzowanym busem.
  • Śniadania

  Cena nie zawiera:

  • Przelotu na trasie Warszawa – Kilimandżaro / Zanzibar lub Dar Es Salaam – Warszawa
  • Opłaty wizowej
  • Obiadokolacji dnia 2. i 3. oraz wyżywienia na Zanzibarze oprócz śniadań (stołujemy się w polecanych restauracjach).
  • Biletów wstępu do atrakcji turystycznych w Stone Town (ca. 10-15 USD/os.)
  • Atrakcji dodatkowych dnia 7. i 8. (tj. masażu, skuterów wodnych, kajaków) oraz wszelkich innych atrakcji dodatkowych, nie wymienionych w programie.
  • Obowiązkowych napiwków na safari

   

  * Za bilety lotnicze nie pobieramy żadnej marży ani opłat manipulacyjnych. Płacisz tyle, ile wynosi faktyczna cena biletu.

  Zgłoszenia i zapytania przyjmowane są mailowo pod adresem: evechojnowska@gmailcom lub uzupełnij formularz zgłoszeniowy