fbpx Skip to main content

Wycieczka do Kenii tropem Wielkiej Piątki. Eksplorowanie Parków Narodowych: Góry Kenii, Masai Mara, Jeziora Nakuru, Jeziora Bogoria, Jeziora Naivasha. Szansa na spotkanie zwierząt należących do Wielkiej Piątki –  bawołów, nosorożców, lwów, lampartów i słoni. Nad Jeziorem Bogoria okazja do wypatrzenia flamingów i antylop. Wizyta u legendarnego plemienia Masajów. Przejazd przez Wielki Rów Afrykański, a na koniec wypoczynek nad Oceanem Indyjskim w pobliżu Mombasy – relaks na rajskich plażach.

 

DZIEŃ 1.
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie. Wylot do Nairobi przez jeden z portów tranzytowych.
DZIEŃ 2.
Lądowanie na afrykańskim lądzie w godzinach porannych. Odprawa paszportowa. Następnie transfer do Parku Narodowego Góry Kenii. Przejazd przez plantacje kawy i ananasów do podnóża drugiego co do wielkości szczytu Afryki – Mount Kenya. Zakwaterowanie w lodżach, odpoczynek i lunch. Popołudniu krótki trekking w Parku Narodowym Góry Kenia (udział w trekkingu nieobowiązkowy). Po drodze delektowanie się widokami, pierwsze spotkanie z dziką afrykańską florą i fauną. Powrót na kolację do lodży. Nocleg.

SPRAWDŹ, JAKIE ZWIERZĘTA ZOBACZYSZ NA SAFARI!

DZIEŃ 3.
Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Jeziora Nakuru. Spotkać w nim można zwierzęta z Wielkiej Piątki: bawoły, nosorożce, lwy i lamparty (z wyjątkiem słoni). Są też żyrafy, stada antylop i guźców. Po drodze uroczyste przekroczenie równika. Zakwaterowanie w lodżach na terenie parku, lunch. Po południu pierwsze bezkrwawe łowy – safari. Kolacja i nocleg w lodżach.DZIEŃ 4.
Wczesna pobudka i poranne safari w Parku Narodowym Jeziora Nakuru. Po śniadaniu ruszamy w dalszą drogę nad jezioro Bogoria – prawdziwy raj dla miłośników i obserwatorów ptaków. Zakwaterowanie w lodży, lunch. Po południu wyprawa do Parku Narodowego Lake Bogoria, podziwianie flamingów i antylop. Wizyta w „naturalnej saunie” przy gejzerach, z których słynie ta okolica. Kolacja w lodży i wieczorna kąpiel w termalnym basenie.
DZIEŃ 5.
Po śniadaniu przejazd nad jezioro Naivasha. Wizyta w Elsamer – kolonialnym domu należącym do Joy i Georgea Adamsonów. Zgromadzono w nim pamiątki związane ze słynną parą, która wychowała Elzę z afrykańskiego buszu. Na terenie posiadłości mieszkają małpy colobusy, czyli gerezy – potomkowie stada założonego przez Joy Adamson. Zakwaterowanie i lunch w hotelu nad jeziorem Naivasha. Po południu wyprawa łodzią na wyspę Crescent – spacer wśród stad żyraf i antylop w miejscach, które były planem filmowym „Pożegnania z Afryką”. Kolacja i nocleg w hotelu.jezioro Naivasha crescentwyspa crescent w keniiDZIEŃ 6.
Po śniadaniu wyjazd do rezerwatu Masai Mara. Po drodze spotkanie z najbardziej legendarnym i walecznym plemieniem Masajów. Odwiedziny w wiosce dodatkowo płatne ok. 25 USD od osoby. Lunch i zakwaterowanie w lodżach. Po południu wyprawa na foto safari. Przemierzanie ogromnej przestrzeni sawanny wypełnionej stadami gnu, żyraf i zebr. W lipcu i sierpniu miliony zwierząt wędrują z płaskowyżu Serengeti, by na żyznych równinach nad rzeką Mara znaleźć soczystą trawę. Za nimi podążają drapieżniki.taniec podskoki MasajówDZIEŃ 7.
O świcie wyruszamy na bezkrwawe łowy nad rzekę Mara. Możliwość upolowania obiektywem aparatu fotograficznego Wielkiej Piątki albo Wielkiej Dziesiątki. Podglądanie polujących drapieżników. Feria barw zmieniającej się zależnie od pór dnia sawanny. Powrót na śniadanie do lodży. Czas na relaks, po południu kolejne safari. Dzień dla prawdziwych afrykańskich myśliwych. Kolacja w lodżach. wielka migracja masai mara

DZIEŃ 8.
Po śniadaniu przejazd przez Wielki Rów Afrykański do Nairobi. Po drodze wizyta w domu Karen Blixen – odwiedziny na słynnej farmie należącej do autorki „Pożegnania z Afryką”. Transfer na dworzec kolejowy. Wyjazd pociągiem do Mombasy. Przyjazd wieczorem, transfer do hotelu położonego nad Oceanem Indyjskim. Kolacja i nocleg.
Kenia safari
DZIEŃ 9.
Dzień na zasłużony odpoczynek. W tym miejscu, rytm dnia wyznaczają przypływy i odpływy oceanu. Podczas odpływu spacery szeroką plażą wśród skał rafy koralowej, podczas przypływu kąpiele w oceanie.
DZIEŃ 10.
Ciąg dalszy plażowych uciech. Dla chętnych fakultatywne wycieczki: Zwiedzanie Mombasy (koszt ok. 50 USD).DZIEŃ 11.
Wypoczynku ciąg dalszy, korzystanie z uciech plażowych, pływanie, bryzganie, taplanie, stanie na jednej nodze, wystawianie ciała na zbawienne działanie promieni słonecznych…
DZIEŃ 12.
Śniadanie w hotelu, a następnie czas na pożegnanie z Afryką. Transfer z hotelu na lotnisko w Mombasie. Wylot do Nairobi, a dalej do Europy.
DZIEŃ 13.
Rano przylot do jednego z portów tranzytowych, przesiadka na samolot do kraju. Powrót do Warszawy.

CENA: 5 990 PLN + 2 040 USD
I rata: 800 PLN płatne przy zapisie
II rata: 5 990 PLN + 2 040 USD x kurs sprzedaży Pekao SA na 35 dni przed terminem imprezy (minus I rata)

Wycieczka objazdowo-pobytowa o stosunkowo niskim stopniu trudności (polecana dla rodzin z dziećmi).

CENA ZAWIERA

– bilet lotniczy na trasie: Warszawa – Nairobi, Mombasa – Warszawa
– samochody typu 4x4WD Land Cruiser z odkrywanym dachem podczas safari
– opieka polskiego pilota na całej trasie
– zakwaterowanie: podczas safari noclegi w lodżach – domki w stylu safari zwykle z basenem i ładnym ogrodem tropikalnym (w Parku Masai Mara tzw. tented lodges, czyli stylowe lodże namiotowe wyposażone w potrzebne wygody – pełnowymiarowe łóżka, łazienkę; dachy kryte strzechą), w Mombasie – hotel 5*****
– wyżywienie: trzy posiłki dziennie w parkach narodowych i rezerwatach; śniadania i kolacje w Mombasie
– opłaty za miejscowych przewodników
– ubezpieczenie TU Europa (KL 30 000 EUR i NNW 3 000 EUR)

CENA NIE ZAWIERA

– bilety wstępu do parków, rezerwatów i innych odwiedzanych obiektów – 120 USD
– wiza elektroniczna do Kenii – 52 USD
– wycieczki fakultatywne wymienione w programie – ok. 75 USD
– dopłata do pokoju 1-osobowego – 590 USD
– zwyczajowe napiwki – 60 USD

DODATKOWE WYMAGANIA

  • należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu.
  • obowiązkowe szczepienie przeciwko COVID-19 – dotyczy podróżnych powyżej 18 roku życia.
  • osoby w pełni zaszczepione są zwolnione z obowiązku wykonania testu na Covid-19 przed podróżą i po przyjeździe.
  • obowiazek wypełnienia (24 godziny przed podróżą) internetowej deklaracji o stanie zdrowia (formularz dostępny na stronie: https://ears.health.go.ke/airline_registration/ )