fbpx Skip to main content
Niezbędnik

EGOtravelsim – tanie komunikowanie w podróży

By 9 października 201517 czerwca, 20183 komentarze

Współczesny człowiek coraz trudniej wyobraża sobie życie bez telefonu. Uzależnieni od kontaktów i informacji nie wyobrażamy sobie codzienności bez tego cudu techniki. W podróży w szczególności chcemy się dzielić swoimi doświadczeniami oraz spostrzeżeniami. Dostęp do Internetu jest bardziej bądź mniej, ale zawsze dostępny w postaci wi-fi. Popularne portale społecznościowe oraz aplikacje czy komunikatory zainstalowane w telefonach czy tabletach dają możliwość bezpłatnego (o ile hasło do Internetu nie jest płatne) i wygodnego przesyłania informacji. A co jeśli nie ma łącza? Przecież ceny rozmów poza UE są bardzo wysokie!!! A język ściśnięty w ustach zaraz eksploduje chcąc wyrazić swoje emocje i opisać przygody!!!

Kiedyś na targach turystycznych znalazłam rozwiązanie. Jest to karta EGOtravelsim, która daje możliwość wykonywania połączeń telefonicznych w 190 krajach na świecie w bardzo niskich cenach. Co prawda sam koszt karty jest dość wysoki (płaciłam 99zł), ALE mogłam sama sobie wybrać numer łatwy do zapamiętania oraz, i to chyba najważniejsze(!!!), karta ma dożywotnią ważność, więc nawet jeśli znajdę ją zagubioną po kilku latach w szufladzie to na pewno będzie działać.

Mówiąc o samych kosztach, bo to sprawa kluczowa, ceny za wykonane połączenia są zależne od kraju w jakim się znajduje. Dla przykładu, będąc w Chinach, płacę 0,31€, Kenii 0,56€, Meksyku 0,48€. Dla porównania, w mojej sieci musiałabym zapłacić za każdą minutę wykonaną z Chin, Kenii czy Meksyku po 8,07 zł!!!

Jeśli chodzi o rozmowy odebrane to w ogóle jest BAJKA, bo….. w większości krajów świata za odebrane połączenie NIC NIE PŁACĘ, a dzwoniący do mnie ponoszą koszt połączenia tak jak do Estonii (UE) , czyli np., u mojego operatora wynosi ona 25 gr za minutę.

MAPA ŚWIATA I CENNIK OPERATORA

Operator wymyślił jeszcze jeden sposób na obniżenie kosztów. Na numer EGOtravelsim można dzwonić ze Skype lub Viber, wysyłając wcześniej sms-em odpowiedni kod. Wówczas wybrany numer telefonu w EGO w aplikacji musi być poprzedzony odpowiednim prefiksem. Za połączenia obciążany jest odbiorca w wysokości 0.19€

Doładowywanie konta telefonicznego odbywa się za pośrednictwem ich strony Internetowej, która następnie przekierowuje do wybranego sposobu płatności. Dostępne wartości doładowań to 5€, 10€, 25€, 50€ oraz 100€. Kwoty te są powiększane o wartość VAT. W przeciwieństwie do znanych pre-paidów nie jestem zobligowana do wykorzystania uiszczonych kwot w konkretnym terminie, zatem doładowanie również jest dożywotnie.

Kolejną zaletą jest dostępność sieci. Karta sama wybierze w kraju, w którym jesteś, sieć o najsilniejszym sygnale. Zatem zawsze masz pewność, że będziesz w kontakcie.

To tylko część walorów. EGOtravel sim to również Osobisty Asystent, EGOtravelsim Nawigator, Mobilny Tłumacz, Program Mobile Miles, Fax, Internet, GPRS i wiele innych.

Szpilki w plecaku

Author Szpilki w plecaku

More posts by Szpilki w plecaku